Przedszkolak w świecie programowania (Codeweek).
WOM
Termin: 18.10.2021 godz. 17:0020:45
Sala: WYJAZDOWE
Prowadzący szkolenie: Wioleta Mueller-Konieczny

Zapraszam nauczycieli przedszkoli na szkolenie ,,Przedszkolak w świecie programowania". Wspólnie celbrujmy Europejski Tydzień Kodowania Codeweek! Po garści niezbednej teorii pozwolimy sobie na ,,Kubeczkowy zawrót głowy"oraz zabierzemy najmłodszych na wędrówkę w świat wirtualny.

Plan spotkania:

1. Powitanie uczestników.

2. Przedszkolak w świecie programowania.

3. W krainie rytmów i klasyfikacji.

4. Zagadki logiczne, gry i zabawy integracyjne wprowadzające do kodowania.

5. Kubeczkowy zawrót głowy-propozycje rozwiazań metodycznych z wykorzystsaniem nieszablonowych pomocy dydaktycznych-kubków.

6. Narzędziownik nauczyciela. Przegląd wybranych aplikacji wprowadzających dziecko w świat programowania.

7. Roboty w akcji

8. Podsumowanie.

Czas trwania: 5 godzin dydaktycznych

Prowadząca: Wioleta Mueller-Konieczny

Miejsce spotkania: Przedszkole nr 15 w Siemianowicach Śląskich, ul. Grunwaldzka 10, 41-106 Siemianowice Śląskie

Informacje dodatkowe: Spotkanie odbedzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o obecność w maseczkach.

Osoba do kontaktu: Wioleta Mueller-Konieczny
email: siemianowice.doradcametodyczny@gmail.com