Wartości i literatura – duet doskonały!
Teams
Termin: 05.10.2021 godz. 15:0018:00
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: dr Wanda Matras-Mastalerz, dr Mirella Zajega, Aleksandra Gorzelik, Weronika Skrzekowska, Monika Ostrowska-Cichy

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach serdecznie zaprasza nauczycieli do udziału w konferencji pt.:

Wartości i literatura – duet doskonały!

5 października 2021 r. (wtorek), w godz. 15.00 - 18.00.

Cele konferencji wpisują się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022:

1. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.
  2. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Program konferencji:

15.00– 15.05 Uroczyste rozpoczęcie konferencji przez Iwonę Kruszewską-Stoły, wicedyrektora RODN „WOM” w Katowicach.

15.05– 15.50 Literacki kompas wartości. Dr Wanda Matras-Mastalerz, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, adiunkt w Katedrze Kultury Informacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

16.00– 17.00

• Z „Małym Księciem” w świat wartości. Dr Mirella Zajega, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Katowicach.
  • Wielkie wartości w małym formacie, rola ilustracji w książce. Aleksandra Gorzelik, historyk sztuki, nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Katowicach.

17.10 – 18.00

• Wartość dodana mówienia o wartościach. Kilka refleksji w kontekście egzaminu ósmoklasisty. Weronika Skrzekowska, nauczyciel języka polskiego oraz doradca metodyczny RODN „WOM” w Katowicach.
  • Wspierająca moc literatury w pracy z dziećmi. Monika Ostrowska-Cichy, dyplomowany arteterapeuta, nauczyciel, edukator sztuki.

Aplikacja: Teams

• Konferencja będzie realizowana  z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.
  • Uczestnik, na podany w karcie zgłoszenia e-mail, otrzyma link do logowania na jeden dzień przed wydarzeniem.
  • W przypadku braku takiego e-maila prosimy o sprawdzenie Spamu lub kontakt z organizatorem szkolenia.
  • W dniu konferencji prosimy o zalogowanie się na 5 min przed jej rozpoczęciem.
  • Logując się prosimy o wpisanie imienia i nazwiska.

Warunki otrzymania zaświadczenia

• Wpisanie podczas logowania imienia i nazwiska.
  • Udział w minimum trzech wykładach.
  • Zaświadczenia w formie elektronicznej, potwierdzające udział w konferencji, będą przesyłane do 30 dni po jej zakończeniu.

Osoba do kontaktu: Aldona Ferdyn
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 120 Nr sali: 74 email: aferdyn@womkat.edu.pl
Informacje dodatkowe: Szkolenie płatne - 30 zł od uczestnika
UWAGA! (Dotyczy szkoleń online)
  • Niewypełnienie druku zgłoszeniowego i niepodanie adresu mailowego skutkuje niemożnością wysłania linku do szkolenia i wystawienia zaświadczenia!
  • Po dokonaniu wpłaty i otrzymaniu linku do szkolenia, zwrot opłaty nie jest możliwy.

Uwaga!

BRAK WOLNYCH MIEJSC