Wychowanie do życia w rodzinie
Termin od: 18.12.2021 godz. 08:15 do: 10.09.2022 godz. 15:00
Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach Sala: 10
Prowadzący szkolenie: Marianna Kłyk

Ukończenie kursu nadaje kwalifikacje do nauczania przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” w szkole podstawowej.

Uczestnikiem kursu może być  nauczyciel posadający kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkołach podstawowych, określone w przepisach rozporządzenia MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji od nauczyciela (Dz. U. z 2020 r. poz. 1289).

Liczba godzin: 300, w tym: 240 godzin zajęć dydaktycznych oraz 60 godzin praktyk pedagogicznych.

Bloki przedmiotowe kursu:

1. Zagadnienia dotyczące podstaw wychowania do życia w rodzinie
  2. Zagadnienia psychologiczno-pedagogiczne
  3. Zagadnienia biomedyczne
  4. Zagadnienia seksuologiczne
  5. Dydaktyka wychowania do życia w rodzinie
  6. Praktyka pedagogiczna

Warunkiem ukończenia kursu jest:

• aktywny udział we wszystkich zajęciach przewidzianych w planie kursu (90%obecności)
  • uzyskanie pozytywnych ocen z wszystkich bloków przedmiotowych:
  • zaliczenie praktyk pedagogicznych

Zajęcia kursu odbywać się będą w soboty od godz. 8.15 - 15.00 oraz w ferie zimowe (I tydzień) i ferie letnie w miesiącu lipcu i sierpniu.

Kierownik kursu: Marianna Kłyk - nauczyciel konsultant z zakresu wychowania do życia w rodzinie, wychowania, profilaktyki, autorka programów nauczania z wychowania do życia w rodzinie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz licznych publikacji z ww. zakresu.

Osoba do kontaktu: Marianna Kłyk
Nr tel: 32 259 98 85 wew: 224 Nr sali: 58 email: mk@womkat.edu.pl
Informacje dodatkowe: Szkolenie płatne - 1950 zł od uczestnika
UWAGA! (Dotyczy szkoleń online)
  • Niewypełnienie druku zgłoszeniowego i niepodanie adresu mailowego skutkuje niemożnością wysłania linku do szkolenia i wystawienia zaświadczenia!
  • Po dokonaniu wpłaty i otrzymaniu linku do szkolenia, zwrot opłaty nie jest możliwy.
Sposób płatności:

1. Opłata za szkolenie dokonana indywidualnie przez uczestnika:

Konto SANTANDER BANK POLSKA S.A.

Nr rachunku: 34150014451214400327750000

Tytuł wpłaty:
 imię i nazwisko oraz numer: 1-21/22-MK /KK

Uwaga! Nie ma możliwości wniesienia opłaty w kasie naszego ośrodka.

2. Opłata za szkolenie dokonana przez szkołę/placówkę:

Uprzejmie prosimy o kontakt z Działem Księgowości w celu podania danych do faktury (nazwa nabywcy, odbiorcy oraz NIP). Faktura zostanie przekazana uczestnikowi na zajęciach lub wysłana do placówki pocztą elektroniczną lub tradycyjną.

3. Faktury VAT

Jeśli potrzebujesz faktury VAT, wyślij e-mail z danymi (NIP, NABYWCA, ODBIORCA) na któryś z podanych poniżej adresów.

Dział księgowości:

tel. 32 259 98 69 lub 32 203 59 67, 32 258 13 97 w. 204

Data nadsyłania zgłoszeń: 10.09.2022 godz. 15:00

Proszę wpisać pełną nazwę (np.: Uniwersytet Śląski, Akademia Pedagogiczna)