Nauczyciel na starcie- warsztat pracy.
Termin od: 23.10.2021 godz. 09:00 do: 27.11.2021 godz. 14:00
Miejsce: platforma TEAMS Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Maria Syta, Mariola Lux, Marianna Kłyk , Barbara Czwartos

Nauczyciel na starcie- warsztat  pracy. Bezpłatny kurs doskonalący

KURS BEZPŁATNY.Kurs będzie się odbywał  hybrydowo.

Kurs adresowany dla  nauczycieli wszystkich typów szkół rozpoczynających pracę w szkole

Celem kursu jest rozwijanie umiejętności planowania i organizowania warsztatu pracy młodego nauczyciela.

Program kursu

Moduł
Tematyka zajęć

I Podstawy prawne organizacji pracy szkoły

• Najważniejsze ustawy i rozporządzenia dotyczące oświaty i pracy nauczyciela.
  • Podstawa programowa - zapisy preambuły, warunki i sposób  realizacji, programy nauczania
  • Bezpieczeństwo w szkole. Organizacja wyjść, wycieczek w świetle aktualnych przepisów

Maria Syta

Mariola Lux

27.11.2021

godz. 9.00-13.45

II Organizacja  pracy dydaktyczno-wychowawczej

• Techniki  uczenia i zapamiętywania.
  • Metody aktywizujące
  • Motywacja do nauki.
  • Fizjologia i higiena uczenia się.
  • Rola prac domowych
  • Komunikacja w pracy nauczyciela.
  • Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne ?

Barbara Czwartos

Marianna Kłyk

23.10.2021 6.11.2021

on-line

s.10

godz. 9.00-13.45

III Rozwój nauczyciela i współpraca

• Rozwój zawodowy i awans  nauczyciela
  • Rodzice w szkole.
  • Współpraca  ze środowiskiem lokalny
  •  i instytucjami wspierającymi rodzinę

Maria Syta

Elżbieta Brol

20.11.2021

godz.9.00-13.45

KURS BEZPŁATNY

Zajęcia online będą realizowane  z wykorzystaniem platformy TEAMS.

Na podany w karcie zgłoszenia e-mail zostanie wysłany  link do szkolenia.

Warunkiem  otrzymania zaświadczenia jest uczestnictwo w  trzech spotkaniach.

Osoba do kontaktu: Maria Syta   msyta@womkat.edu.pl

Osoba do kontaktu: Maria Syta