Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

Ogólnopolska Konferencja "Deficyt natury w edukacji"
Śląskie WOM Teams Clickmeeting
Termin od: 01.10.2021 godz. 15:00 do: 02.10.2021 godz. 15:00
Miejsce: Platforma Clickmeeting, MSTeams Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Dorota Kozioł-Żurawska, Wioleta Mueller-Konieczny, Eliza Flaszewska, Elżbieta Brol,

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DLA NAUCZYCIELI

"DEFICYT NATURY W EDUKACJI"

 

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA "DEFICYT NATURY W EDUKACJI"

A gdyby tak…

Otworzyć drzwi szkół i przedszkoli, wyjść i uczyć? Pokazywać, doświadczać, przeżywać, działać, szanować, naprawiać, błądzić, eksperymentować, zaczynać od nowa, tworzyć.

A gdyby tak…

Przez te otwarte drzwi spojrzeć w przyszłość, która nie będzie miała koloru dymu, smogu, spalin, metanu, CO2 i śmieci.

Na nauczycielach leży odpowiedzialność za edukację przyszłych pokoleń. I to nie byle jaką edukację, tylko opartą na praktyce, działaniu i przeżywaniu. Jeżeli już teraz wskażemy im drogę, dzięki której będa mogli żyć w pełnej harmonii ze sobą jak i światem przyrody, to dajemy im możliwość przeżycia swojego czasu naprawdę, a nie za pośrednictwem niebieskiego ekranu. 

Co my możemy? Bardzo dużo! Możemy mówić, pokazywać, prezentować, organizować, zachęcać, edukować, praktykować. Po prostu działać. Metoda małych kroków sprawdza się w wielu sferach naszego życia, to dlaczego nie tutaj? Nauczmy nasze dzieci szacunku do przyrody, nauczmy je jak o nią dbać, szkody dla nas i dla niej samej. 

Konferencja jest inauguracją OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNEGO "ZIELONY ZAKĄTEK", którego autorkami są doradczynie metodyczne: Eliza Flaszewska, Dorota Kozioł-Żurawska, Wioleta Mueller-Konieczny. Regulamin projektu.  Link do zapisów  Zgody

WAŻNE INFORMACJE:

Uczestnik konferencji ma możliwość wzięcia udziału w:

  • czterech wykładach (piątek 1 października godz. 15.00 - 19.00) - wypełnienie formularza nr 2 (u dołu strony) jest równoznaczne z zapisem na wykłady:

WYKŁAD 1. „Życie na lekko. O tym, jak radośnie być sobą” - Piotr Bielski - znany w Polsce i na świecie Jogin Śmiechu, pierwszy pochodzący z naszego kraju uczeń doktora Madana Katarii, który zapoczątkował ten nurt jogi
WYKŁAD 2. „Pszczoły to tylko pretekst” - Urszula Mazurowska - pszczeli ekspert
WYKŁAD 3. „Leśne przedszkola i lesistość w systemowych przedszkolach” - dr Magdalena Christ -pracownik Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, współzałożycielka Fundacji ,,Czas na las”
WYKŁAD 4. „Edukacja ekologiczna - jak to robimy w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie” - dr Julia Góra - botanik 

  • dwóch wybranych warsztatach (sobota 2 października godz. 9.00 - 15.00) - wykaz w pierwszym formularzu zgłoszeniowym poniżej

Wykłady oraz warsztaty odbędą się online poprzez platformy MS Teams oraz Clickmeeting Linki do spotkań zostaną przesłane na podane adresy mailowe w czwartek 30 września.

Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenia w formie elektronicznej do 30 dni od zakończenia konferencji.

UWAGA!!! W celu zapisania się na konferencję należy WYPEŁNIĆ DWA FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE (zapisy na warsztaty i kwestionariusz zapisu na konferencję), które znajdują się poniżej ↓. 

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Osoba do kontaktu: Elżbieta Brol
Nr tel: 32 259 98 48 wew: 212 Nr sali: 94 email: ebrol@womkat.edu.pl