Myślenie krytyczne - kluczowa kompetencja XXI wieku we współczesnej edukacji i egzaminach zewnętrznych.
Termin: 30.09.2021 godz. 14:0017:00
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Ewa Chorąży, Aleksandra Gorzelik

Zapraszamy na drugą część konferecji z cyklu: Myślenie krytyczne w edukacji i w życiu codziennym.

Myślenie krytyczne jest tzw. kompetencją XXI wieku, pożądaną na rynku pracy współczesnego świata i będącą wyznacznikiem sukcesu i możliwości znalezienia się na w/w rynku. Jest to równocześnie kluczowa kompetencja edukacyjna.

dr Tony Wagner- współdyrektor Change Leadership Group w Harvard Graduate School of Education,  w swojej książce The Global Achievement Gap z 2008 roku pisze o potrzebie nauczania przez wszystkie szkoły tego, co nazywa „Siedmioma umiejętnościami przetrwania”.

Pierwszą z tych umiejętności jest: krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

Plan konferencji:

1. Referat wprowadzający - Narzędzia TOC w edukacji przedmiotowej (dr Hewilia Hetmańczyk  UŚ);
  2. Krzysztof Buła (prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, koordynator Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich) - Rozwijanie kompetencji przyszłości w debacie oksfordzkiej;
  3. Marek Szafraniec - kilka słów o projekcie dot. myślenia krytycznego w edukacji;
  4. Ewa Chorąży - Myślenie krytyczne i rowiązywanie problemów w nowej koncepcji egzaminów zewnętrznych;
  5. Aleksandra Gorzelik - Kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia w edukacji dla kultury.

Osoba do kontaktu: Ewa Chorąży
Nr tel: 32 259 98 35 wew: 203 Nr sali: 91 email: echorazy@womkat.edu.pl