Jak edukować poprzez sztukę współczesną?
Termin: 16.06.2021 godz. 16:0018:15
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: Sala Klubowa
Prowadzący szkolenie: Aneta Zasucha

Czy twórczości można się nauczyć? Czy można ją trenować i rozwijać?

1. Przedmiotem szkolenia jest przybliżenie specyfiki sztuki współczesnej (omówione zostaną m.in. pokrótce najczęstsze problemy z recepcją dzieł współczesnych i metody, które pomogą wypracować lepsze doświadczanie sztuki) oraz metod i narzędzi do konstruowania działań edukacyjno-artystycznych na bazie sztuki współczesnej (zrealizujemy kilka ćwiczeń, pokazujących w jaki sposób można zaktywizować wyobraźnię abstrakcyjną, która jest niezwykle pomocna w odbiorze i tworzeniu sztuki najnowszej).

2. Podczas warsztatów przeprowadzonych zostanie kilka ćwiczeń: plastycznych, literacko-plastycznych, dźwiękowo-plastycznych, pracy z ciałem (ilość zależy od wielkości grupy uczestników).Nauczyciele otrzymaja scenariusze ćwiczeń oraz gotowe pomysły w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą

.3. Na warsztatach wykorzystane zostaną ćwiczenia z zakresu treningu twórczości i kreatywności oraz arteterapii.

Aneta Zasucha – edukatorka sztuki, animatorka kultury, arteterapeutka. Absolwentka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach gdzie opracowuje autorskie działania edukacyjno-artystyczne łączące pracę warsztatową z wykorzystaniem różnych form ekspresji i  kanałów percepcji z działaniami edukacyjnymi otwierającymi na specyfikę odbioru sztuki współczesnej. Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla animatorów kultury i edukatorów sztuki oraz pedagogów. Od kilku lat realizuje również warsztaty twórcze i arteterapeutyczne stymulujące aktywność twórczą, wspomagające i rozwijające twórczy potencjał oraz projekty społeczne (również inkluzyjne, włączające grupy marginalizowane, m.in. seniorów i osoby niepełnosprawne).

Osoba do kontaktu: Aleksandra Gorzelik
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 202 Nr sali: 96a email: agorzelik@womkat.edu.pl