Konferencja: Myślenie krytyczne i dialektyczne we współczesnej edukacji - kluczowe kompetencje XXI wieku. Z cyklu: Szkoła XXI w.
Termin: 09.06.2021 godz. 14:0017:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Ewa Chorąży, Elżbieta Brol

Zapraszamy na konferencję z cyklu Szkoła XXI wieku pt.

Myślenie krytyczne i dialektyczne  we współczesnej edukacji – kluczowe kompetencje XXI wieku.

Tematyka konferencji:

1. Referat wstępny: dr Hewilia Hetmańczyk-Bajer (UŚ) Wykorzystanie narzędzi TOC w procesie wszechstronnego rozwoju i kształtowaniu kompetencji ucznia.

2. Marek Szafraniec - wprowadzenie do wykładu Igora Shiyana o metodzie badania myślenia dialektycznego dzieci w wieku przedszkolnym.

3. dr Igor Shiyan (Moscow City Uniwersity) Myślenie dialektyczne jako mechanizm twórczości dzieci.

4. Elżbieta Brol: Rozwijanie myślenia krytycznego w pracy z dzieckiem (EP i edukacja wczesnoszkolna)

5. dr Ewa Chorąży: Myślenie krytyczne jako kluczowa kompetencja w procesie kształcenia i jej miejsce w nowej formie egzaminów zewnętrznych./Wykorzystywanie narzędzi myślowych w  pracy nauczyciela wsparciem  procesu przygotowania uczniów do samodzielnego uczenia się i podejmowania decyzji./

6. Aleksandra Gorzelik: Między sztuką, historią a językiem polskim. Przykładowy scenariusz zajęć kształtujących myślenie krytyczne u uczniów.

Osoba do kontaktu: Ewa Chorąży
Nr tel: 32 259 98 35 wew: 203 Nr sali: 91 email: echorazy@womkat.edu.pl