Moja przyszłość – moje decyzje, kształtowanie aktywnych postaw ucznia. Gr 1
Termin: 19.01.2021 godz. 14:0016:15
Miejsce: online, platforma clickmeeting Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Anna Czarlińska-Wężyk

Adresat: nauczyciele w szkołach podstawowych (klasy 6-8), którzy realizują program Ekonomia na co dzień  (ECD) oraz nauczyciele SP, którzy chcieliby się włączyć do programu https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/

Co oferuje program Ekonomia na co dzień (ECD):

NAUCZYCIELE, KTÓRZY ZDECYDUJĄ SIĘ NA REALIZACJĘ PROGRAMU, MOGĄ BEZPŁATNIE:
 - UCZESTNICZYĆ W WARSZTATACH DOSKONALĄCYCH
 - KORZYSTAĆ Z KONSULTACJI Z TRENERAMI PROGRAMU

PROGRAM OFERUJE BEZPŁATNY BOGATY PAKIET MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH Z ZAKRESU  DORADZTWA ZAWODOWEGO I EDUKACJI FINANSOWEJ

UCZNIOWIE MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM FORUM EKONOMICZNYM MŁODYCH ORAZ KONKURSACH INTERNETOWYCH ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ PROGRAMU.

EKONOMIA NA CO DZIEŃ - Program skierowany do DORADCÓW ZAWODOWYCH, WYCHOWAWCÓW KLAS ORAZ NAUCZYCIELI INNYCH PRZEDMIOTÓW, którzy zobowiązani są do realizacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego a także do edukacji finansowej podczas godzin wychowawczych.

Program szkolenia:

2. „Potyczki ekonomiczne" na zdalnym nauczaniu.

3. Ćwiczenia aktywizujące z cyklu  „Mogę zostać ....., bo…"

4. Animacja „Wybieram zawód ” - aktywne przygotowanie uczniów do podejmowania decyzji

5.  „Zawody przyszłości” – co sie teraz liczy?

6. Gra dydaktyczna „Ścieżki  edukacyjne”  - wybory i konsekwencja w działaniu.

7. „Kompetencje – co się teraz liczy”.

UWAGA: Nauczyciele realizujący program ECD - aktualna karta zgłoszenia ma ważność dwa lata. Po tym terminie prosimy o wypełnienie karty - dostępna tutaj >>>

Nauczyciele "nowi" - wypełniają kartę zgłoszenia, dostępna tutaj >>> i przesyłają skan do trenera programu na adres: aczarli@womkat.edu.pl

Tylko zarejestrowani i zalogowani nauczyciele mogą korzystać z platformy i materiałów dydaktycznych.

Przewidziano materiały drukowane dla uczestników szkolenia:

• Gra edukacyjna Ścieżki edukacyjne - karty wraz z instrukcją
  • Prospekt Kompetencje – co się teraz liczy? - plansza oraz komplet elementów z wykazem kompetencji uniwersalnych do wykorzystania podczas warsztatów dla rodziców.
  • Przewodnik Wybieram zawód.
  • Przewodnik Ekonomiczne inspiracje.

=====

Zajęcia będą realizowane na platformie clickmeeting w formie webinarium.

Link do wydarzenia zostanie przesłany w dniu szkolenia około 15 minut przed rozpoczęciem na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

=====

UWAGA: W przypadku rezygnacji ze szkolenia prosimy o pilne poinformowanie mailem: mwatola@womkat.edu.pl lub aczarli@womkat.edu.pl (lub tel.32 203 59 67 w.219) i tym samym zwolnienie miejsca dla innych oczekujących na liście rezerwowej. Dziękujemy za zrozumienie.

Prowadząca szkolenie: Anna Czarlińska-Wężyk, nauczyciel-konsultant RODN”WOM” w Katowicach

Zaświadczenia (pdf) o udziale w szkoleniu będą wysyłane pocztą elektroniczną.

Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 223 Nr sali: 60 email: aczarli@womkat.edu.pl