Wyzwania edukacji zdalnej - Jak stworzyć scenariusz interaktywnej lekcji on-line na smartfony i tablety?
Termin: 27.11.2020 godz. 16:0018:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Marek Szafraniec

Celem szkolenia jest wykształcenie umiejętności tworzenia interaktywnych lekcji, w ramach których uczniowie wykorzystują do ich realizacji swoje tablety i smartfony zgodnie z technologią BYOD. Technologia ta zakłada uczenie się poprzez doświadczenie, współdziałanie uczniów w rozwiązywaniu problemów i dochodzeniu do wspólnego celu, ekperymenty uczniowskie, doświadczenia i działania terenowe przy wykorzystaniu mobilnych aplikacji edukacyjnych dostępnych na smartfonach i tabletach.

Szkolenie odbędzie się na platformie ZOOM. Link do spotkania zostanie przesłany przed szkoleniem.

Szkolenie będzie realizowane zgodnie z zasadami nauczania wyprzedzającego (flip learning). Uczestnicy szkolenia przed webinarem w czasie rzeczywistym (live) otrzymają wcześniej drogą mailową materiały w formie prezentacji multimedialnych oraz przykładowe scenariusze interaktywnych leckji dla nauczycieli i dla uczniów. Po zakończeniu webinaru uczestnikom szkolenia przesłany zostanie na adresy mailowe link do nagranego szkolenia, z którego będą mogli korzystać bez ograniczeń czasowych.

Program szkolenia:

1. Rola mobilnych aplikacji edukacyjnych i zasobów cyfrowych w tworzeniu interaktywnych lekcji na smartfony i tablety.
  2. Jak stworzyć scenariusz interaktywnej lekcji on-line z wykorzystaniem mobilnych aplikacji edukacyjnych?
  3. Prezentacja i analiza przykładowych scenariuszy.