Wykorzystanie lokalnego potencjału na lekcjach plastyki
WOM
Termin: 16.11.2020 godz. 16:0019:00
Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie, ul. Księżogórska 90 a, sala wykładowa Sala: WYJAZDOWE

Jak umieścić plastykę i sztukę w KAŻDEJ działalności nauczycielskiej? Jak zaangażować WSZYSTKIE okoliczne instytucje, mogące nas wesprzeć? Jak sprawić, żeby lekcje plastyki, działania plastyczne były interdyscyplinarne? Jak uatrakcyjnić spotkania z uczniami?

Spotkanie poświęcone będzie opracowaniu możliwości wykorzystania lokalnych instytucji, miejsc mogacych stanowić atrakcyjną bazę do stworzenia kreatywnych działań plastycznych.

Część wykładową poprowadzi Eliza Flaszewska (doradca metodyczny w zakresie plastyki), dr Julia Góra (absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, edukator Śląskiego Ogrodu Botanicznego) oraz Paweł Matyasik (inżynier  gospodarki odpadami, miłośnik turystyki).

Tematyka:

Możliwości wykorzystania lokalnej infrastruktury do uatrakcyjnienia zajęć.

Stworzenie planu działań do realizacji lekcji plastyki z wykorzystaniem lokalnych „bogactw”.

Seminarium będzie prowadzone zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia wirusem COVID 19.

Spotkanie dla nauczycieli plastyki z Bytomia, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Tarnowskich Gór i powiatu tarnogóskiego. Wszyscy inni również mile widziani!

Osoba do kontaktu: Eliza Flaszewska
email: eflaszewska@mdk.bytom.pl