Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Aktualności

Tematyka konsultacji udzielanych w RODN “WOM” w Katowicach
WOM
Prowadzący szkolenie: Konsultanci RODN

Tematyka konsultacji udzielanych w RODN “WOM” w Katowicach

Terminy konsultacji mogą ulegać zmianie. W miarę możliwości, konsultanci dostosowują ich czas do zgłaszanych potrzeb nauczycieli.

Tematy konsultacji

 

Imię  i Nazwisko konsultanta Obszar konsultacji Terminy konsultacji

Pracownia Edukacji Międzykulturowej i Informacji Pedagogicznej

Aldona Ferdyn
  • Biblioteki szkolne,
  • Technologie informacyjno - komunikacyjne w bibliotekach szkolnych i edukacji wykorzystywane w pracy zdalnej i stacjonarnej,
  • Portale i serwisy bibliotekarskie,
  • Narzędzia cyfrowe wykorzystywane do promocji czytelnictwa.
poniedziałek, godz. 12.00 - 14.00
Aleksandra Gorzelik
  • podstawa programowa z plastyki i historii sztuki, egzamin maturalny z historii sztuki,
  • edukacja interdyscyplinarna, teksty kultury  na przedmiotach humanistycznych
  • edukacja regionalna i międzykulturowa, dziedzictwo kulturowe w rozwijaniu kompetencji kluczowych
  • współpraca nauczycieli z instytucjami kultury - lekcje muzealne
  • projekty edukacyjne i debaty oksfordzkie 
 
Andrzej Musiał
  • technika,
  • Podstawa programowa z techniki,
  • Prawo autorskie i ochrona wizerunku w praktyce szkolnej,
  • Rozpowszechnianie i ochrona wizerunku osób i obiektów w praktyce szkolnej,
  • cyberhigiena
poniedziałek, godz. 12.00 - 14.00
Mirella Zajega
  • podstawa programowa z j. polskiego i filozofii, egzamin maturalny i egzamin ósmoklasisty z j. polskiego,
  • autoprezentacja (dress code, mowa ciała),
  • emisja głosu, dieta a praca głosem, komunikacja nauczyciel – uczeń,
poniedziałek, godz. 12.00 - 14.00

Marta Cichoń - Sendor

  • Informatyka
  • Podstawy programowania z informatyki
  • Pakiet MS OFFICE
  • Narzędzia w edukacji zdalnej
  • Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji
  • Programowanie w języku C++

poniedziałek, godz. 12.00 - 14.00

Pracownia Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

Barbara Czwartos
  • Metodyka nauczania języków obcych,
  • Nauczanie strategiczne, strategie i ich zastosowanie na lekcji języka obcego,
  • Aktywizowanie i motywowanie  uczniów na lekcji języka obcego,
  • Zastosowanie aplikacji w nauczaniu języków obcych
  • Egzamin ósmoklasisty, egzamin maturalny z języków obcych

 

wtorek, godz. 12.00-14.00
Elżbieta Brol
  • podstawa programowa - edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne 
  • metodyka pracy z dzieckiem w młodszym wieku szkolnym  aktywizujące i nowoczesne metody pracy w klasach I-III i przedszkolu
  • innowacje w pracy z uczniem i przedszkolakiem ocenianie kształtujące w edukacji wczesnoszkolnej kompetencje kluczowe w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolu 
poniedziałek, godz. 12.00-14.00 
Maria Kaczmarek
  • Doradztwo zawodowe w świetle zmian organizacyjno− edukacyjnych od 1.09.2019,
  • Klasyfikacja zawodów szkolnictwa branżowego od
  • 1.09.2019,
  • Zintegrowany System Kwalifikacji (Polska Rama Kwalifikacji
  • – Sektorowa Rama Kwalifikacji, Kwalifikacje pełne,
  • Kwalifikacje cząstkowe, Kwalifikacje uregulowane,
  • Kwalifikacje rynkowe),
  • Podstawy programowe kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego – zmiany od 1.09.2019,
  • Dokumentacja pedagogiczna w kształceniu zawodowym, Konstruowanie programów nauczania zawodu, Szkolenia nauczycieli pnz i instruktorów pnz.
czwartek, godz. 12.00-14.00
 Marianna Kłyk
  • Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowanie do życia w rodzinie oraz realizację zadań programu wychowawczo-profilaktycznego.
  • Metodyka prowadzenia zajęć z wychowania do życia w rodzinie w szkole podstawowej oraz w szkole ponadpodstawowej.
  • Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.
czwartek, godz.13.00 - 15.00
 Mariola Lux
  • Nauczanie geografii we wszystkich typach szkół  oraz nauczanie przyrody w szkole podstawowej,
  • Podstawy programowe z geografii i przyrody,
  • Awans zawodowy nauczyciela,
  • Egzamin ósmoklasisty z geografii,
  • Organizacja wycieczek szkolnych,
  • Uprawnienia kierownika wypoczynku,
  • Wychowawca wypoczynku,
poniedziałek, godz. 11.00 - 13.00
 Maria Syta
  • Nauczanie matematyki w różnych typach szkół,  
  • Podstawa programowa z matematyki –wszystkie etapy,
  • Kompetencje kluczowe,
  • Awans zawodowy nauczycieli,
  • Egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • Wychowawca wypoczynku
  • Współpraca z rodzicami
poniedziałek, godz. 11.00-13.00
Tomasz Grad
  • Edukacja zdrowotna,
  • Wychowanie fizyczne,
  • BHP w szkole
poniedziałek, godz.  11.00 -13.00

Pracownia  Doradztwa Metodycznego 

 Adam Pukocz
  • Wykorzystanie przepisów dot.  oświaty  i ustawy Kodeks postępowania administracyjnego w pracy szkoły i placówki,
  • Podstawa programowa z biologii dla wszystkich typów szkół,
  • Egzamin maturalny i egzamin ósmoklasisty z biologii.
 środa, godz. 11.00 - 13.00

Pracownia Zarządzania i Analiz Oświatowych

 Ewa Chorąży
  • Kompetencje kluczowe w edukacji,
  • Podstawa programowa i przygotowanie do egzaminów zewnętrznych z historii w szkole podstawowej
    i ponadpodstawowej,
  • Metody pracy w szkole (w tym: praca z wykorzystaniem materiałów źródłowych różnego typu),
  • Wykorzystanie KPA w pracy dyrektora szkoły i placówki,
  • Nadzór pedagogiczny w pracy dyrektora szkoły,
  • Analiza wyników egzaminów zewnętrznych i  budowanie planu poprawy efektów kształcenia,
  • Ocenianie w edukacji szkolnej.
środa, godz. 11.00 - 13.00
 Krzysztof Bednarek
  • Umiejętności interpersonalne,
  • Metody badań społecznych (w tym ewaluacji),
  • Diagnozowanie jakości pracy szkoły, (także
    z wykorzystaniem EWD),
  • Problematyka przywództwa i zarządzania w pracy zespołowej,
  • Sprawowanie nadzoru pedagogicznego,
  • Demokratyzacja życia szkoły i tworzenia społeczeństwa obywatelskiego oraz etyczne aspekty rozwoju szkoły
    i nauczycieli.
 środa, godz. 10.00 - 12.00
 Cezary Lempa
  • Analiza wyników egzaminów zewnętrznych,
  • Kompetencje kluczowe,
  • Ewaluacja wewnętrzna,
  • Nadzór pedagogiczny.
środa, godz. 9:00 – 11:00
 Paweł Matyszkiewicz
  • Podstawa programowa z historii i WOS,
  • Działania wychowawczo − profilaktyczne w szkole i placówce,
  • Wykorzystanie metod aktywizujących w pracy na lekcji.
czwartek, godz. 12.00 -14.00
 Marek Szafraniec
  • Projekty finansowane z EFS,
  • Innowacyjne metody nauczania w tym WebQuest,
  • Mobilne aplikacje edukacyjne,
  • Scenariusze interaktywnych lekcji on-line na smartfony
    i tablety.
środa, godz. 11.00 - 13.00