Jak przygotować interaktywne lekcje on-line na smartfony i tablety?
Termin od: 18.08.2020 godz. 10:00 do: 24.08.2020 godz. 15:00
Miejsce: On-Line Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Marek Szafraniec

Celem szkolenia jest wykształcenie umiejętności tworzenia interaktywnych lekcji, w ramach których uczniowie wykorzystują do ich realizacji swoje tablety i smartfony zgodnie z technologią BYOD. Technologia ta zakłada uczenie się poprzez doświadczenie, współdziałanie uczniów w rozwiązywaniu problemów i dochodzeniu do wspólnego celu, ekperymenty uczniowskie, doświadczenia i działania terenowe przy wykorzystaniu mobilnych aplikacji edukacyjnych dostępnych na smartfonach i tabletach.

Szkolenie odbywać się będzie w formie on-line, zgodnie z zasadami samokształcenia kierowanego (zdalnego). Uczestnik decyduje o miejscu i czasie jego realizacji, w którym dysponuje dostępem do komputera i Internetu.

Kurs doskonalący

Czas trwania kursu: od 18.08.2020 r. godz. 10.00 do 24.08.2020 godz. 15.00

Czas szkolenia dla uczestnika 12 godzin

Szkolenie będzie składało się z kilku modułów:

Moduł 1: Przesłanie uczestnikom zakwalifikowanym do udziału w kursie materiałów szkoleniowych w formie prezentacji multimedialnych, PDF wraz z gotowym szablonem (matrycą) interaktywnej lekcji oraz potwierdzenie udziału w kursie (1h).

Moduł 2: Praca własna z przesłanymi materiałami  oraz konsultacje on-line z osobą prowadzącą zajęcie poprzez maile, telefon, komunikatatory (czas pracy własnej 4 h).

Moduł 3: Obejrzenie przez uczestników szkolenia dwóch nagranych Webinarów nt. tworzenia interaktywnych lekcji (czas trwania 1h).

Moduł 4: Tworzenie przez uczestników interaktywnych lekcji z tabletem i smartfonem zgodnie z dostarczonym szablonem (matrycą) z możliwością konsultacji on-line: maile, kontakt telefoniczny lub poprzez komunikatory internetowe oraz przesłanie prowadzącemu gotowego scenariusza (czas pracy własnej – 5h).

Moduł 5: Podsumowanie szkolenia w formie mailowej informacji zwrotnej dla każdego uczestnika szkolenia – zapoznanie się z wynikiem standaryzacji scenariusza (czas pracy własnej 1h).

Program szkolenia:

1. Rola mobilnych aplikacji edukacyjnych i zasobów cyfrowych w interaktywnych lekcjach.
  2. Struktura interaktywnej lekcji.
  3. Dwa webinary:
    - Jak stworzyć scenariusz interaktywnej lekcji?
    - Analiza przykładowych scenariuszy interaktywnych lekcji.
  4. Praca własna nad scenariuszem interaktywnej lekcji.
  5. Standaryzacja i publikacja scenariusza na stronie RODN "WOM" w Katowicach