Stres w pracy nauczyciela - źródła i zapobieganie
Termin: 02.04.2020 godz. 14:3017:30
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek, a także inne zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnym seminarium z warsztatami pt.:

Stres w pracy nauczyciela - źródła i zapobieganie

UWAGA: Ze wzglądu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce termin seminarium ulegnie zmianie.

Seminarium zaplanowane na 02.o4. br. nie odbędzie się!

Nowy termin przekażemy osobom już zapisanym drogą mailową. Wszystkie informacje umieścimy również na naszej stronie www oraz przekażemy drogą mailową. Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość.

Termin i miejsce:

Gr. 2 – czwartek, 2 kwietnia 2020 r.,  godz. 14.30 – 17.30 (s. 89 – II piętro)

w RODN „WOM” Katowice, ul. Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7

Organizacja i prowadzenie:

Krzysztof Bednarek – socjolog; konsultant ds. zarządzania oświatą

Program:

1. Refleksja wokół przyczyn i objawów stresu (autodiagnoza).
  2. Umiejętność funkcjonowania w złożonym świecie eustresu i dystresu (pomiędzy zagrożeniem wypaleniem zawodowym a zaangażowaniem w pracę).
  3. Jakie działania warto podejmować, aby ograniczyć stres zawodowy w pracy nauczyciela?
  4. Doskonalenie umiejętności radzenia sobie ze stresorami w miejscu pracy (opracowanie osobistej strategii antystresowej).
  5. Wymiana doświadczeń w zakresie dobrych praktyk antystresowych.

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w seminarium (Gr. 2 - termin jw. lub Gr. 1 - 30 marca br.) poprzez naszą stronę internetową www.womkat.edu.pl (zakładka: Szkolenia) do wyczerpania miejsc.