Działalność innowacyjna szkoły (innowacja czy eksperyment?)
Termin: 18.09.2019 godz. 14:0017:00
Miejsce: WOM Sala: 85
Prowadzący szkolenie: Anna Czarlińska-Wężyk

Adresat: zainteresowani nauczyciele szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych

ZAGADNIENIA:

1. Uregulowania prawne - innowacja czy eksperyment pedagogiczny?

2. Innowacja a projekt edukacyjny. Innowacja w kontekście kompetencji kluczowych (w tym wymagania rynku pracy).

3.Zapisy podstawy programowej i zalecenia do realizacji treści  w sposób innowacyjny, czyli jaki (w tym prawa dziecka zgodnie z przepisami prawa)?

4. Gdzie szukać pomysłów na innowacyjne działania-kreatywność a podstawy programowe.

===

Priorytet MEN 2019/20:

3. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

5. Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 223 Nr sali: 60 email: aczarli@womkat.edu.pl