Metody aktywizujące na lekcjach matematyki
Termin: 22.08.2019 godz. 10:0013:00
Miejsce: RODN"WOM" w Katowicach Sala: 52
Prowadzący szkolenie: Katarzyna Trajdos,Maria Syta

Program spotkania

1. Przedstawienie projektu Erasmus+ „Nowoczesne i aktywizujące metody rozwijania kompetencji matematycznych”
  2. Metody aktywizujące na lekcjach matematyki z wykorzystaniem TIK: gamifikacja, quizy, matematyczne triomino, kody QR, gra miejska, GeoGebra.
  3. Metoda WebQuest na lekcjach matematyki – autorski projekt
  4. Matematyczny Escape Room
  5. Projekty uczniowskie: gry, filmy, strony internetowe, uczniowskie forum naukowe
  6. Matematyczna gra terenowa.

Każdy uczestnik otrzyma materiały w postaci przygotowanej prezentacji oraz kart pracy, jak również dostęp do materiałów on – line.

Prowadzący:

Maria Syta-konsultant RODN"WOM"

Katarzyna Trajdos – nauczyciel matematyki w IV LO w Katowicach, egzaminator maturalny, egzaminator etapu okręgowego Olimpiady Statystycznej, autorka i koordynator projektu „Alfabet matematyki”, współkoordynator projektu Erasmus+ „Nowoczesne i aktywizujące metody rozwijania kompetencji matematycznych”, koordynator projektu „Szkoła z Klasą” oraz „Cyfrowobezpieczni”

Informacje o zaświadczeniach: każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie

Liczba godzin; 3 godziny dydaktyczne   godz.10.00-13.00

Osoba do kontaktu: Maria Syta