Tutoring, coaching i mentoring na tle dotychczasowych form pracy pedagogicznej
Termin: 07.05.2019 godz. 14:3017:30
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza zainteresowanych nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek do udziału w bezpłatnym seminarium z warsztatami:

Tutoring, coaching i mentoring na tle dotychczasowych form pracy pedagogicznej

W czasie spotkania spróbujemy pokazać wyjaśnienia pozwalające rozróżnić wymienione metody. Podobieństwo tych obco brzmiących pojęć wydaje się wywoływać zamieszanie, które może mieć negatywne konsekwencje w systemie oświaty. Zamieszanie, które w dużej mierze wynika z wyraźnego nasycenia (przesycenia?) obecności tych metod w ostatnich latach. Zatem na celu mamy dokonanie opisu tych różnych form pracy indywidualnej w ramach tzw. edukacji spersonalizowanej , a także podjęcie próby określenia, które z nich, i w jakich przestrzeniach szkolnej praktyki, warte są zastosowania.

Termin i miejsce:

Gr. 1 – wtorek, 7 maja 2019r.,  godz. 14.30 – 17.30 (s. 89 – II piętro)

RODN „WOM” w Katowicach, ul. Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7

Organizacja i prowadzenie seminarium:

Krzysztof Bednarek – konsultant ds. zarządzania oświatą

Program seminarium:

1. Tutoring, coaching, mentoring – podobieństwa i różnice.
  2. Nowe formy pracy pedagogicznej na tle edukacji spersonalizowanej.
  3. Dialog jako fundament rozwoju i poprawnych relacji uczeń – nauczyciel.
  4. Szanse i zagrożenia dla skutecznego wprowadzenia nowych trendów i nowych ról w pracy pedagogicznej - wymiana doświadczeń.

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w seminarium do wyczerpania miejsc.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.