Wszyscy jesteśmy manipulowani - gra konwencjami z widzem, czyli gatunek filmowy
Termin: 23.10.2018 godz. 18:0020:30
Miejsce: Kino Kosmos Sala: WYJAZDOWE
Prowadzący szkolenie: Mariusz Ciszewski, Anita Skwara, moderowanie: Iwona Kruszewska-Stoły

Kolejne spotkanie z cyklu:  Lekcje filmowe, czyli jak czytać kino

Zapraszamy nauczycieli, studentów, innych zainteresowanych. Temat spotkania: Wszyscy jesteśmy manipulowani - gra konwencjami z widzem, czyli gatunek filmowy. Będziemy rozmawiać na temat kina gatunków, gry konwencjami, tego, jak gatunki filmowe wpływają na współczesne kino, a H. Bogart na wizerunek mężczyzny. Tropy stylistyczne, nawiązania, konteksty.Obejrzymy film: Pobij diabła. USA, 1953, reż. J. Huston.

Zajęcia poprowadzą jak zwykle filmoznawcy dr Anita Skwara Mariusz Ciszewski. Moderowanie: Iwona Kruszewska-Stoly

Miejsce: Kino Kosmos w Katowicach. Bilety na seans do nabycia przed spotkaniem (14 zł). Liczba miejsc ograniczona!

Informacje: iwona Kruszewska-Stoly, tel. 32 203 59 67, w. 124, mail: ika@womkat.edu.pl

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56