Z duszą w tle - zawody z kręgu kultury i sztuki
Termin: 24.10.2018 godz. 16:0019:00
Miejsce: RODN WOM w Katowicach Sala: Aula dolna
Prowadzący szkolenie: Małgorzata Łukaszewska, Maria Kaczmarek

Konferencja z warsztatami z zakresu orientacji zawodowej dla nauczycieli szkół podstawowych i doradców zawodowych.

Program

1. „Po co edukacja kulturowa? Bardzo Młoda Kultura a perspektywa rozwoju dzieci" - mini wykład, Łukasz Dziuba z Regionalnego  Instytutu Kultury w Katowicach.

2. Poznajemy zawody z kręgu kultury i sztuki w ramach projektu „ Operator Kultury” - Beata Jurczyk nauczyciel ze Szkoły Podstawowej 18 w Rudzie Śląskiej, Ewa Pieczka asystent muzealny w Muzeum Miejskim im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

3.Warsztaty

Zapis na warsztat jest równoznaczny z zapisem na konferencję. Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

3.1 Warsztat taneczny ZAPISZ SIĘ>>

• lekcja otwarta z uczniami klasy II ze Szkoły Podstawowej 18 w Rudzie Śląskiej  prowadzone przez Beatę Wapińską z Firmy Muzycznej  Synkopa”,
  • omówienie lekcji otwartej – hospitacja koleżeńska i sposoby jej przeprowadzania,
  • warsztat muzyczno - taneczny dla nauczycieli.

3.2 Warsztat muzyczny ZAPISZ SIĘ>>

• prezentacja wybranych utworów muzycznych z kina, radia i telewizji - Sandra Loska nauczycielka muzyki i plastyki w klasach IV-VII Szkoły Podstawowej nr 18 w Rudzie Śląskiej,
  • poznajemy zawody z kręgu kultury i sztuki - kompozytor, realizator dźwięku,
  • strategia emocjonalna w rozwijaniu umiejętności uczniów szkoły podstawowej.