Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje> Polecamy

Polecamy

Ogólnopolski Program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”
Family service


Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas 1. i 2. Państwa placówki.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Program obejmuje:

1. Film do obejrzenia z uczniami
2. Arkusze z ćwiczeniami i grami dla dzieci pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej
3. Przewodnik dla nauczyciela ze wszystkimi niezbędnymi informacjami
4. Przewodnik edukacyjny dla rodziców

Zestaw materiałów edukacyjnych Programu znajduje się pod poniższymi linkami:


Powyższe materiały zostaną Państwu dostarczone bezpłatnie w formie wydrukowanej po przystąpieniu do Programu.

W ramach Programu zaprosimy uczniów do udziału w konkursie plastycznym, w którym do wygrania będą nagrody dla całych zwycięskich klas.
 
Powyższe materiały zostaną Państwu dostarczone bezpłatnie w formie wydrukowanej po przystąpieniu do Programu. 

W ramach Programu zaprosimy uczniów do udziału w konkursie plastycznym, w którym do wygrania będą nagrody dla całych zwycięskich klas.
 
Aby wziąć udział w Programie należy odesłać do nas wypełniony formularz uczestnictwa znajdujący się pod tym linkiem. Formularz powinien być podpisany przez Dyrekcję szkoły oraz oznakowany pieczątką Państwa placówki.

Prosimy o przesłanie formularza uczestnictwa faksem na numer: +48 22 378 29 54 lub na adres email: j.benirowska@pelargos.com.pl

W niedługim czasie po otrzymaniu podpisanego formularza uczestnictwa nasze Ambasadorki - higienistki stomatologiczne skontaktują się z Państwem w celu przeprowadzenia szkolenia oraz dostarczenia niezbędnych materiałów umożliwiających realizację Programu.

Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 506 059 930.

Pozdrawiamy serdecznie, Koordynatorzy Programu
Konkurs Naukowy E(x)plory 2018
 
Ruszył nabór do VII edycji Konkursu Naukowego E(x)plory!

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Celem Konkursu Naukowego E(x)plory jest zapewnienie młodym naukowcom oraz pasjonatom wiedzy, innowacji i nowych technologii środowiska sprzyjającego rozwojowi ich badań i zainteresowań.

czytaj więcej>>

 
PROJEKT ŚLĄSKIE. Inwestujemy w talenty – III edycja

PROJEKT

ŚLĄSKIE. Inwestujemy w talenty – III edycja  
realizowanego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 - 2020

Samorząd Województwa Śląskiego rozpoczął w czerwcu 2017r. realizację  kolejnego etapu projektu -

-Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja

Celem projektu jest wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów z  przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, języków obcych  oraz informatycznych, którzy mieszkają na terenie województwa śląskiego.

Projekt jest skierowany do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych (publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych), w tym liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych pierwszego stopnia.

W ramach projektu, wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2017/2018 ma zostać przyznane 600 uczniom i uczennicom.

Zachęcamy szkoły do zapoznania uczniów z projektem oraz do zgłaszania uzdolnionych uczniów do stypendium w ramach projektu.

Szczegółowe informacje w załączonej prezentacji oraz na stronie – www.efs-stypendia.slaskie.pl

Projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki” 2017/18

Projekt edukacyjny „Od grosika do złotówki” 2017/18

Zapraszamy nauczycieli klas drugich SP do udziału w projekcie „Od grosika do złotówki”.

Jest to partnerski projekt edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji Warszawski Instytut Bankowości i Union Investment TFI.

Projekt został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Finansów.

Cele programu:

 • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu,
 • nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Opis funkcjonowania programu

Program adresowany jest do uczniów klas drugich szkoły podstawowej, którzy kontynuują działania w klasie trzeciej, ich rodziców i nauczycieli. Realizowany jest w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Więcej>>

Nauczyciele dokumentują realizację projektu poprzez zapis realizowanej tematyki w swoim dzienniku lekcyjnym. Nie jest wymagana żadna dodatkowa sprawozdawczość.

Harmonogram projektu:

 • czerwiec - wrzesień 2017 – nabór uczestników projektu (nauczyciele klas drugich w roku szkolnym 2017/18, liczba miejsc jest ograniczona),
 • październik - listopad 2017 – szkolenie nauczycieli (5 godz.),
 • październik - grudzień 2017 – spotkania informacyjne nauczycieli z rodzicami,
 • grudzień 2017, styczeń - czerwiec 2018, wrzesień - grudzień 2018 – wdrażanie projektu.

Zgłoszenia należy przesłać na adres:

Anna Czarlińska-Wężyk

RODN „WOM” ul. ks. kard. Wyszyńskiego 7, 40-132 Katowice dopisek ”GROSIK”

Zgłoszenie powinno zawierać:

 1. Deklarację przystąpienia do projektu wypełnioną przez dyrektora szkoły
 2. Deklaracje przystąpienia do projektu wypełnione przez poszczególnych nauczycieli klas II

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2017 r.

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona.

Dokładnych informacji dotyczących realizacji projektu udzielają trenerzy projektu w województwie śląskim:

Elżbieta Kubica  ekubica@outlook.com, Marzena Langner mzlangner@gmail.com

Lista plików:
Kurs dostarczający wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych w szkole

Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Fundacja Dialog-Pheniben zapraszają nauczycieli i nauczycielki ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na wyjątkowy kurs dostarczający wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć antydyskryminacyjnych w szkole. Dostępne jest tylko 20 miejsc! Więcej informacji oraz ankieta rekrutacyjna online na http://ajcf.pl/akademia/.

Międzynarodowa konferencja „Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”.

Międzynarodowa konferencja „Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”.

Białystok, 27.10.2017.


Fiński model edukacji jest znany na całym świecie przede wszystkim dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zarówno z poziomu zarządzania oświatą, jak i metod edukacyjnych. Według Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) szkoły fińskie wykazują się jednym z najwyższych wskaźników poziomu umiejętności na świecie. Również czytanie książek cieszy się dużą popularnością wśród fińskich dzieci i młodzieży.  

 

Na konferencji wystąpią goście z Finlandii i Polski, którzy będą mówić m.in. o znaczeniu edukacji dla Finów, codziennej rzeczywistość w fińskich szkołach, modelu doskonalenia nauczycieli. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zastanowić się i przedyskutować, co i na ile z fińskiego modelu warto zaadoptować w polskiej szkole. 

 

W trakcie konferencji zostanie także zainaugurowana polsko-fińska platforma wymiany wiedzy i inspiracji między nauczycielami i zarządzającymi edukacją.

Szczegółowe informacje o konferencji i zapisy: http://finskaedukacja.pl/

 

Poznaj moc oszczędzania w SKO

Elektroniczne konto dla ucznia i pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci na dobre zagościły w nowej ofercie Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki  praktycznej edukacji finansowej najmłodsi uczniowie w przyszłości będą mogli w przemyślany sposób  zarządzać swoimi finansami osobistymi. 


Szkolne Kasy Oszczędności to najstarszy i największy w Polsce program edukacji finansowej. Jego nowa odsłona dedykowana jest uczniom od 6 do 13 roku życia. SKO PKO Banku Polskiego jako jedyne uczy dzieci oszczędzania w praktyce za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej dla dzieci – www.sko.pkobp.pl  Teraz uczniowie otrzymują swoje pierwsze bezpieczne konto bankowe i specjalnie dla nich stworzony serwis internetowy SKO, a także legitymację SKO, stworzoną na wzór karty płatniczej. 

Jakie korzyści odniesie dziecko dzięki udziałowi w programie? Przede wszystkim wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot, nauczy się zarządzać swoim minibudżetem, nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego. 

Kształcenie umiejętności bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej jest bardzo ważne we współczesnym świecie, ponieważ coraz częściej będziemy dokonywać płatności za zakupy bezgotówkowo, na przykład dokonując przelewów w internecie ze swojego konta. Edukację w tym zakresie dla dzieci do 13. roku życia w praktyce jako jedyny zapewnia serwis internetowy SKO. Każde dziecko, które uczestniczy w programie SKO, może dzięki niemu nauczyć się, w jaki sposób łatwo i szybko można zarządzać swoimi oszczędnościami. Serwis jest też przyjazny dla młodych użytkowników, którzy mogą dostosować jego wygląd do swojego wieku i gustu. Możliwe jest także zakładanie wirtualnych skarbonek (co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania) oraz zdobywanie odznak (które mobilizują do oszczędzania). 

Konto na „5“ dostępne w ramach SKO jest:

 • bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jest jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
 • bezpłatne – z założeniem i prowadzeniem konta nie wiążą się żadne dodatkowe koszty,
 • bezkonkurencyjne – jest to pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
 • bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł


Od kwoty naliczonych odsetek pobierany jest podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%. 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko potrafiło oszczędzać, wypełnij formularz na stronie https://www.pkobp.pl/lpk/promocja-sko-id01/ i zgłoś szkołę swojego dziecka do udziału w programie oszczędzania SKO. 

Wejdź na stronę www.sko.pkobp.pl i... pozwól dzieciom odkryć moc oszczędzania! Oszczędzanie z SKO zaprocentuje w przyszłości! 

Więcej informacji: 

PKO Bank Polski - mailing@pkobp.pl 

Akademia Filmowa w Kosmosie - szkoła podstawowa
Lista plików:
Gra miejska „Odkryj polsko-żydowską historię” przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Szanowni Państwo, 


Zapraszam do udziału w grze miejskiej „Odkryj polsko-żydowską historię” przygotowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.  


Lista plików: