Jesteś tutaj: Strona główna > Info> Konkursy

Konkursy

WYNIKI KONKURSÓW>>

 

Aktualne konkursy

VII Edycja Konkursu Naukowego E(x)plory

 

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że nabór projektów do VII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 września do 31 grudnia 2017!

 

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 września i będzie aktywny do 31 grudnia 2017 roku.

 

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz INESPO w Holandii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Ogólnopolski konkurs pod patronatem Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej oraz Fundacja Momakin organizują konkurs plastyczny pt. "Przytulam bo lubię".

"Przytulam bo lubię" to ogólnopolski projekt, którego podstawowym celem jest budowanie więzi rodzinnych i koleżeńskich poprzez przytulanie. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat pt. "Przytul mnie" . Produkcja zrealizowana została na podstawie książki "Proszę mnie przytulić" Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak.

Opis konkursu i specjalnych pokazów filmowych:

Konkurs plastyczny kierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, zarówno uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kreatywnej i kolorowej pracy, obrazującej stwierdzenie: „Przytulam, bo lubię”. Technika i forma realizacji zadania konkursowego są dowolne – liczy się pomysłowość i jakość wykonania.

Organizatorzy na zgłoszenia będą czekać do 10 maja 2017 roku. Prace należy dostarczyć do kina Kosmos (ul. Sokolska 66, Katowice). Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez komisję konkursową. Autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody, m.in. gadżety związane z serialem „Przytul Mnie”.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w trakcie wielkiego finału projektu „Przytulam, bo lubię”, który będzie miał miejsce 14 maja 2017 roku w kinie Kosmos w Katowicach. Wówczas odbędzie się specjalna projekcja wybranych odcinków serialu, a towarzyszyć jej będą atrakcje dla całych rodzin. Udział w wydarzeniu dla laureatów konkursu będzie bezpłatny.

Adresy do kontaktu w razie pytań.

Agnieszka Skrzelowska a.skrzelowska@kosmos.katowice.pl |

Agata Hofelmajer - Roś a.hofelmajer-ros@filmotekaslaska.pl |

 

Projekt operatorkultury.pl

Ideą projektu operatorkultury.pl jest zbliżanie sektora kultury i oświaty - mówi Maciej Zygmunt z Regionalnego Instytutu Kultury - Chcemy wspierać partnerstwa nauczycieli i animatorów i promować ciekawe formy włączania edukacji kulturowej do edukacji formalnej. Robimy to na różne sposoby - zapewniając szkolenia, konsultacje i dotacje na działania. Maksymalnie ułatwiamy formalności, żeby zapewnić realizatorom swobodę i skuteczność działania.

 

Projekt operatorkultury.pl pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego w ramach dwóch modeli uczestnictwa. Pierwszy z nich to program dotacyjny dla realizatorów edukacji kulturowej, którzy przedstawiać będą własne pomysły na nowatorskie formy realizacji zadań związanych z edukacją kulturową dla dzieci i młodzieży. Swoje inicjatywy mogą zgłosić animatorzy, nauczyciele, twórcy, opiekunowie i rodzice, instytucje czy organizacje. Program ma charakter otwarty, pozwala zrealizować różnorodne działania edukacyjno-kulturowe i animacyjne, m.in. rezydencje, konferencje, szkolenia czy warsztaty.

Drugą formą uczestnictwa jest konkurs dla partnerstw nauczycieli i animatorów kultury. Do udziału w konkursie przystąpić mogą dwuosobowe zespoły przedstawicieli sektora kultury i oświaty. Wyłonione partnerstwa wezmą udział w bezpłatnych zajęciach warsztatowych i konsultacjach, po czym złożą propozycje własnych projektów edukacji kulturowej. Najlepsze z nich zostaną sfinansowane przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

 

Łącznie na wsparcie pomysłów w ramach wspomnianych modeli uczestnictwa zostanie przeznaczonych 62 tys. złotych. Nabór partnerstw i pomysłów na projekty trwa do 23 kwietnia 2017 roku. Szczegółowe informacje, regulaminy i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie operatorkultury.pl. Warto wybrać się także na spotkania promujące projekt, organizowane w najbliższym czasie w Rybniku (3 kwietnia), Koszarawie (4 kwietnia) oraz Jaworznie (10 kwietnia). Informacji o projekcie udzielają też pracownicy Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (tel.: 32 2017 770, mail: konkurs@operatorkultury.pl, www: www.operatorkultury.pl).

 

Projekt operatorkultury.pl jest częścią Programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”.

 

X Regionalny Turniej Fantasy i Fantastyki Naukowej "Jak Feniks z popiołów"
Lista plików:
VII REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY

DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

rok szkolny 2016/2017

Lista plików:
XI EDYCJA REGIONALNEJ LIGI HISTORYCZNEJ

Zgodnie z naszym zamierzeniem Regionalna Liga Historyczna ma na celu promocję wiedzy historycznej wśród uczniów szkół podstawowych. 


Udział w XI edycji konkursu mają zagwarantowany dotychczasowi uczestnicy. Natomiast pozostali chętni do wzięcia udziału, mają szanse na zakwalifikowanie się w dodatkowym barażu, który odbędzie się w terminie przekazanym przez koordynatora rozgrywek (w drugiej połowie maja 2017r.). 

O udziale w barażu decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych do koordynatora rozgrywek (w terminie od 01.09. – 10.09.2016r.). Pierwsza zgłoszona szkoła będzie gospodarzem barażu!!! W sumie w barażu mogą wystartować maksymalnie 4 szkoły. 

Aktualne wiadomości można śledzić na blogu informacyjnym rozgrywek: www.konkurs-rlh.blogspot.com 

Ewentualne pytania proszę kierować do koordynatora rozgrywek: 
Sławomir Wicik     e-mail: adam256@poczta.fm 


Lista plików:
Ogólnopolski Konkurs Biologiczny pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej , Śląskiego Kuratora Ośw.

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ Gimnazjalnych 


Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. "Wszczep sobie zdrowie"

Lista plików:
Wojewódzki konkurs wiedzy historycznej „Dziewięciu z „Wujka” – wydarzenia grudniowe z przed 35 lat”

Wydarzeniem wpisującym się w obchody Roku Pamięci Ofiar Pacyfikacji KWK "Wujek" jest wojewódzki konkurs wiedzy historycznej „Dziewięciu z „Wujka” – wydarzenia grudniowe z przed 35 lat” skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. 

Do przeprowadzenia konkursu, którego organizatorem jest Województwo Śląskie 
oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach zaangażowane zostały Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej, Częstochowie, Katowicach i Rybniku. Za założenie i obsługę strony internetowej konkursu odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku - Białej.

Konkurs dla nauczycieli przedszkoli pt. „DLACZEGO LUBIĘ MOJE PRZEDSZKOLE”

Zapraszamy nauczycieli przedszkola do udziału w konkursie pt: „DLACZEGO LUBIĘ MOJE PRZEDSZKOLE”                                                      

Chętnych nauczycieli prosimy o przygotowanie plakatu w dowolnej formie odzwierciedlające specyfikę swojego przedszkola. 


Laureaci trzech pierwszych miejsc  otrzymają  nagrody rzeczowe.                                                                                                                            
Gotowe prace należy dostarczyć do RODN „WOM” w Katowicach w terminie do 4 listopada 2016 r.do Pani Renaty Chmielewskiej (p.58). 


Dodatkowe informacje pod nr. tel. (32) 259 98 85; lub (32) 203 66 40  i adresem e-mail: rchmielewska@womkat.edu.pl  

Lista plików: