Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje> Konkursy

Konkursy

WYNIKI KONKURSÓW>>

 

Aktualne konkursy

Wojewódzki konkurs historyczny

Wydarzeniem wpisującym się w obchody Roku Reformacji jest wojewódzki konkurs wiedzy historycznej „Reformacja – 500 lat działalności w województwie śląskim i w Polsce” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Do przeprowadzenia konkursu, którego organizatorem jest Województwo Śląskie, zaangażowany został Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Za założenie i obsługę strony internetowej konkursu odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

INFORMACJE O KONKURSIE>>

Konkurs dla nauczycieli z atrakcyjnymi nagrodami i wystawą towarzyszącą temu wydarzeniu pod hasłem ORGANIZUJEMY KĄCIK w SALI

W ramach II ŚLĄSKIEGO KONGRESU NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, który odbędzie się w dniach 17 - 18 listopada 2017 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM " w Katowicach, organizujemy Konkurs dla nauczycieli  z atrakcyjnymi nagrodami i wystawą towarzyszącą temu wydarzeniu pod hasłem ” ORGANIZUJEMY KĄCIK w SALI”

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w konkursie i wystawie pokonkursowej. Prace konkursowe prosimy przesyłać do 6 listopada 2017 r. Na adres RODN „WOM” w Katowicach ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego 7, 40-132 Katowice

Więcej informacji: Renata Chmielewska 32-258 13 97 ww.118, adres mail: rchmielewska@womkat.edu.pl

Lista plików:
Nagroda im. Ireny Sendlerowej
Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” – konkurs dla nauczycieli
To już XI edycja nagrody dla nauczycieli uczących tolerancji – Nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata".
Nagroda jest wyróżnieniem nadawanym nauczycielom i pedagogom, którzy zajmują się edukacją międzykulturową, edukacją o Holokauście i prawach człowieka, działaniami na rzecz szacunku dla innych. 
 
VII Edycja Konkursu Naukowego E(x)plory

 

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że nabór projektów do VII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 września do 31 grudnia 2017!

 

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

 

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 września i będzie aktywny do 31 grudnia 2017 roku.

 

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz INESPO w Holandii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.