Bezpieczeństwo w szkole - odpowiedzialność nauczycieli
Termin: 15.02.2018 godz. 12:3014:00
Miejsce: RODN WOM Katowice Sala: 41
Prowadzący szkolenie: dr Jerzy Grad

Bezpieczna szkoła to marzenie wszystkich. Oczekiwania rodziców są w tym zakresie nieograniczone. Przepisy: Kodeks karny, Kodeks cywilny, Kodeks pracy i Karta nauczyciela ale i wyroki Sądu Najwyższego są w tym zakresie jednoznaczne: "Obowiązek sprawowania opieki i nadzoru oraz zapewnienia bezpieczeństwa ze strony szkoły dotyczy uczniów powierzonych funkcjonariuszom szkoły lub szkole jako całości.
Obowiązek ten zachodzi, więc w sytuacji, gdy uczniowie danej szkoły pozostają w dyspozycji nauczycieli
lub administracji szkolnej, podczas lekcji, przerw międzylekcyjnych i innych zajęć zleconych przez szkołę".
Warto o tym pamiętać.
Gdzie kończy się odpowiedzialność nauczycieli a zaczyna rodziców ?Jak uniknąć oskarżeń i kłopotów ? Dr Jerzy Grad spróbuje odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości.

Osoba do kontaktu: Jerzy Grad
Nr tel: 32 258 22 09 wew: 102 Nr sali: 57 email: jgrad@womkat.edu.pl