Wychowanie do Osobistego Rozwoju
Termin: 22.11.2017 godz. 14:0017:00
Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" ul. kard. S. Wyszyńskiego 7,40-132 Katowice Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Katarzyna Skolimowska , Marzena Kud

Termin: 22.listopada (środa) 2017 r., g.14.00-17.00

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM"ul. kard. S. Wyszyńskiego 7,40-132 Katowice

Cele warsztatu:prezentacja przykładowego pomysłu na lekcję wychowawczą oraz doskonalenie umiejętności rozwijania kompetencji miękkich wśród uczniów.

Adresat: nauczyciele wychowawcy wszystkich typów szkół (od klasy 4 szkoły podstawowej do klas maturalnych).

Program warsztatu:
1. Wprowadzenie z wykorzystaniem kart milowych
2. Pomysł na lekcję: PRODUKTYWNOŚĆ TO NIE ZAJĘTOŚĆ, czyli pozorna efektywność zdemaskowana*.
Misja lekcji:
- wskazanie różnicy między „zajętością” a „produktywnością”;
- kształtowanie umiejętności zbudowania balansu pomiędzy trzema strefami: pracy/nauki, snu i życia osobistego;
- zapoznanie z podstawowymi metodami zarządzania sobą w czasie.
Przerwa
3. Kilka słów o walorach książki "Wychowanie do osobistego rozwoju. Część 1" - wystąpienie Artura Maika, założyciela Szkoły Umiejętności Miękkich, ambasadora projektu „Wychowanie do Osobistego Rozwoju”, którego celem jest szerzenie idei rozwoju osobistego wśród uczniów oraz wyposażenie nauczycieli wychowawców w narzędzia pomocne w prowadzeniu wartościowych zajęć wychowawczych.

Osoby prowadzące warsztat:
Katarzyna Skolimowska - mgr filologii polskiej, przez 8 lat prowadziła wychowawstwo w szkole, co daje jej obraz potrzeb młodzieży opuszczającej szkolne mury. Z zamiłowaniem realizowała w szkole przedstawienia teatralne, uwalniając potencjał uczniów, mobilizując ich do pracy nad sobą.
Marzena Kud - mgr filologii polskiej, dyplomowany coach, od 8 lat z powodzeniem buduje zespoły sprzedażowe, które osiągają ponadprzeciętne wyniki dzięki zastosowaniu narzędzi coachingowych i motywacyjnych. Propaguje zarządzenie przez wartości. Stawia na rozwój człowieka od najmłodszych lat. W swoich scenariuszach wykorzystuje doświadczenie zawodowe i znajomość rynku pracy, potrzeb pracodawców i problemów młodych ludzi stawiających pierwsze kroki w życiu zawodowym.

Forma nieodpłatna.

Zapisy on-line- patrz poniżej formularz

Uczestnicy warsztatu otrzymają:

- Bank Kompetencji Miękkich
- 2 dodatkowe pomysły na lekcje wychowawcze
- Kalendarz Kompetencji Miękkich
- 20% rabat na zakup książek z oferty wydawnictwa Dfin

*Pomysł na lekcję został opracowany na podstawie książki "Wychowanie do osobistego rozwoju. Część 1" Katarzyny Skolimowskiej i Marzeny Kud. Poradnik zawiera 27 scenariuszy zajęć rozwijających kreatywność, inteligencję emocjonalną, analityczne myślenie, poczucie własnej wartości od najmłodszych lat.

Kordynator szkolenia: Anna Czarlińska-Wężyk, aczarli@womkat.edu.pl. tel.32 2035967 w.223

Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 223 Nr sali: 60 email: aczarli@womkat.edu.pl