Mobbing i bullying w szkole - charakterystyka i przeciwdziałanie
Termin: 21.11.2017 godz. 14:3017:30
Miejsce: RODN "WOM" Katowice, s. 89 Sala: 89
Prowadzący szkolenie: Krzysztof Bednarek

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza zainteresowanych nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek, a także inne zainteresowane osoby do udziału w bezpłatnym seminarium z warsztatami pt.:

„Mobbing i bullying w szkole – charakterystyka i przeciwdziałanie”

Termin i miejsce:

Gr. 2 – wtorek, 21 listopada 2017r.,  godz. 14.30 – 17.30 (s. 89 – II piętro)

RODN „WOM” w Katowicach, ul. Ks. kard. S. Wyszyńskiego 7

Organizacja i prowadzenie seminarium:

Krzysztof Bednarek – konsultant ds. zarządzania oświatą w RODN „WOM” Katowice

Program seminarium:

1. Mobbing i bullying – definiowanie pojęć i zakres ich stosowania w warunkach szkonych.
  2. Charakterystyka w aspektach prawnych i psychologicznych.
  3. Rozpoznawanie (sprawca; ofiara) oraz podstawowe działania zapobiegawcze.
  4. Ramowy program zapobiegania (wg D. Olweusa) oraz inne propozycje przeciwdziałania w szkole.
  5. Wymiana doświadczeń oraz możliwość konsultacji indywidualnych.

Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w seminarium (do wyczerpania miejsc!). UWAGA: są dwa terminy/dwie oferty (!): 16 i 21 listopada. Prosimy o podanie następujących informacji: imię i nazwisko; data i miejsce urodzenia; nazwa szkoły/placówki oraz wybrany termin swojego udziału w seminarium.

Wyłącznie mailowo:  kb@womkat.edu.pl