Sztuka na kółkach. Dziedzictwo kulturowe w nauczaniu szkolnym
Termin: 12.10.2017 godz. 15:0018:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 41
Prowadzący szkolenie: Barbara Łepkowska , Katarzyna Zarzycka

Celem warsztatów  jest przybliżenie zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych z dziedzictwem kulturowym materialnym i niematerialnym oraz pokazanie sposobów wykorzystania lokalnych zabytków i zasobów dziedzictwa w nauczaniu szkolnym.

Będziemy starali się odpowiedzieć na pytania:

Jak zainteresować uczniów sztuką i dziedzictwem kulturowym?

Jak włączyć lokalne zabytki w tok nauczania szkolnego?

Jak kształtować wśród młodzieży poczucie odpowiedzialności za dobra kultury oraz sprawić by byli dumni z miejsca pochodzenia?

Jak pokonać bariery w dostępie do nowoczesnej edukacji kulturowej na najwyższym poziomie, gdy się jest mieszkańcem małej miejscowości?

Prowadzący:

Katarzyna Zarzycka - historyczka sztuki,  animatorka kultury,  autorka reportaży, wydawnictw i materiałów dotyczących dziedzictwa kulturowego, edukacyjnych książek dla dzieci, programów i projektów edukacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego, kuratorka wystaw.

Barbara Łepkowska
- historyczka sztuki, absolwentka edukacji artystycznej ASP w Krakowie, animatorka kultury, edukatorka muzealna, graficzka komputerowa, fotografka, autorka wielu projektów i materiałów dotyczących dziedzictwa kulturowego.

Cykl szkoleń "Sztuka na kółkach " odbywa sie w ramach programu: "Wolontariat dla dziedzictwa" Narodowego Centrum Dziedzictwa.

Osoba do kontaktu: Aleksandra Gorzelik
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 202 Nr sali: 96a email: agorzelik@womkat.edu.pl