Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Granty Kuratorium Oświaty

Granty Kuratorium Oświaty

KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

Konferencja zawodowców – dla kadry kierowniczej i dydaktycznej szkół kształcących w zawodach: „Dualne kształcenie w branżowej szkole I stopnia”

Termin: 18 września 2017 r. godz. 14.00-18.15

Miejsce konferencji: RODN „WOM” w Katowicach, aula dolna

Cel konferencji:

• analiza zapisów nowego rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2017 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu z uwzględnieniem uzasadnienia do rozporządzenia oraz ustawy Prawo oświatowe odnośnie planowania, organizacji i realizacji kształcenia dualnego uczniów/młodocianych u pracodawców.

W programie:

1. Akty prawne dotyczące praktycznej nauki zawodu
  2. Zasady dualnego systemu kształcenia praktycznego
  3. Integracja działań szkoły branżowej I stopnia z pracodawcami wynikająca z dualnego systemu kształcenia
  4. Kwalifikacje osób prowadzących praktyczną naukę zawodu u pracodawcy
  5. Kompetencje uczniów z punktu widzenia pracodawców
  6. Dyskusja

Zapisz się on line>>

Dodatkowe informacje:

Maria Kaczmarek mkaczmarek@womkat.edu.pl;

Małgorzata Łukaszewska mlukaszewska@womkat.edu.pl;

JĘZYK ANGIELSKI

Zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół na

„Kurs języka angielskiego dla nauczycieli (dla średniozaawansowanych)

Uczestnikami kursu mogą być: nauczyciele wszystkich typów szkół województwa śląskiego

Ilość uczestników: 2 grupy po 25 osób = 50 uczestników

Kurs będzie realizowany w terminie od 14 września 2017r do 25 listopada 2017 r.

Ilość godzin 100 (dla każdej grupy)

ZAPISZ SIĘ>>

Terminy zajęć: czwartek 4 godziny lekcyjne godzina 16.00 do 19.15

sobota    6 godzin lekcyjnych, godzina 9.00 do 13.45

(10 tygodni po 10 godzin lekcyjnych – każdy czwartek i sobota w wyżej    podanych terminach (oprócz tygodnia gdzie jest Święto Niepodległości)

Poziom językowy: A2 (osoby, które już wcześniej uczyły się języka angielskiego  – średnio zaawansowany )

Uwaga:

• Kurs nie nadaje kwalifikacji do nauczania języka angielskiego
  • Kurs nie przygotowuje do egzaminów zewnętrznych typu FCE
  • Kurs nie jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie uczyły się języka angielskiego.

Cel i założenia kursu: Kurs ma na celu rozwijanie wszystkich sprawności językowych: mówienie, komunikacja, słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, pisanie ze szczególnym naciskiem na praktyczne posługiwanie się językiem czyli mówienie i komunikację.

Oto założenia autorskiego programu kursu:

Organizacja kursu: Kurs podzielony jest na 5 bloków: 1) mówienie i słownictwo 2) komunikacja 3) gramatyka, 4) słuchanie i czytanie ze zrozumieniem 5) pisanie. Każdy blok podzielony jest na 10 zakresów tematycznych, takich samych dla wszystkich bloków. Jeden zakres tematyczny np. „dom” (10 godzin) realizowany jest w jednym tygodniu  (czwartek, sobota) na poszczególnych blokach

(1 blok - 2 godziny) np. mówienie i słownictwo z zakresu „dom”, gramatyka z zakresu „dom” itd. Każdy blok realizowany jest przez innego nauczyciela.

Program nie przewiduje testu wstępnego. Oznaczenie poziomu grupy nastąpi na pierwszych zajęciach z każdego modułu (mogą to być różne poziomy). Osoby prowadzące zindywidualizują proces nauczania i przygotują wszystkie materiały z danego modułu dostosowane do poziomu grupy (po oznaczeniu poziomu językowego grupy). Nie stosujemy jednego podręcznika – wszystkie materiały są autorskie – przygotowują je osoby prowadzące dany moduł.

Sprawdzenie wiadomości i powtórzenie: na początku każdych zajęć w różnych formach: krótkiego testu, ustnie, w formie gry językowej itp.

Każdy uczestnik założy swoje portfolio językowe, gdzie będzie gromadził swoje prace, notował osiągnięcia (samoobserwacja, monitorowanie postępów)

Warunki ukończenia kursu: 90% obecności, aktywne uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie krótkich form powtórzeniowych, posiadanie portfolio.

Zapraszamy do uczestnictwa w kursie: zgłoszenia ze strony internetowej www.womkat.edu.pl (także w Oferta – oferta języki obce [wszystkie niebieskie linki są aktywne, wystarczy kliknąć na nazwę kursu i pojawi się formularz zapisu])

Joanna Drążek, konsultant RODN „WOM” w Katowicach,

jdrazek@womkat.edu.pl

tel. 032 258 38 01 wew. 122

JĘZYK NIEMIECKI

Zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół na

„Kurs języka niemieckiego dla nauczycieli (dla średniozaawansowanych)

Ilość uczestników: 1 grupa - 25 uczestników

Kurs będzie realizowany w terminie od 13 września 2017r do 25 listopada 2017 r.

Ilość godzin 100

Zapisz się online>>

Terminy zajęć: środa 4 godziny lekcyjne godzina 16.00 do 19.15

sobota    6 godzin lekcyjnych, godzina 9.00 do 13.45

Poziom językowy: A2 (osoby, które już wcześniej uczyły się języka niemieckiego  – średnio zaawansowany )

Uwaga: Kurs nie nadaje kwalifikacji do nauczania języka niemieckiego

Kurs nie przygotowuje do egzaminów zewnętrznych

Kurs nie jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie uczyły się języka niemieckiego.

dr Barbara Czwartos, konsultant RODN „WOM” w Katowicach,

bczwartos@womkat.edu.pl