Rozpoczęcie: 21.10.2017  godz. 09:00 do:  godz. 14:00

Sala: Aula górna

Miejsce: RODN WOM Katowice

I Śląski Kongres Prawa Oświatowego

(Nowe wyzwania dla szkoły w sferze edukacji i wychowania w XXI wieku)

21 października 2017r

RODN WOM Katowice

Założenia programowe:
Rok 2017 to rok reformy oświaty. Zmiany strukturalne i programowe to wyzwanie dla całego środowiska związanego z oświatą: uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty, samorządów i pracowników nadzoru pedagogicznego.
1 września 2017r. wkroczymy w nową rzeczywistość szkolną ale to dopiero początek zmian.
Czego już dokonano i co nas czeka w przyszłości ?
Na te i inne pytanie spróbujemy odpowiedzieć w czasie I Śląskiego Kongresu Prawa Oświatowego.

Program:

1. Rok 2017/18 pierwszym rokiem reformy oświaty
  2. Reforma oświaty z perspektywy samorządu
  3. Statuty podstawą funkcjonowania szkół i placówek oświatowych (E.Jakubowska)
  4. Monitorowanie nowej podstawy programowej jako forma nadzoru pedagogicznego (C.Lempa)
  5. Rola i odpowiedzialność nauczycieli w nowej rzeczywistości (J.Grad)
  6. Zmiana edukacyjna a nowe role w szkole (K.Bednarek)
  7. Nowe zadania  szkoły w sferze wychowania (P.Matyszkiewicz)

Osoby odpowiedzialne:
Jerzy Grad

Miejsce: RODN WOM Katowice Informacje dodatkowe: bezpłatna
Data nadsyłania zgłoszeń: 19.10.2017 godz. 13:00
Zapisy online
Format daty rrrr-mm-dd np: 1970-02-20
Niniejszym w rozumieniu ustawy z dnia 29.08.1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach w celach dydaktycznych i statystycznych (w tym nagrywanie na nośniki elektroniczne i fotografowanie). Brak zgody na karcie zgłoszenia uniemożliwia wprowadzenie danych uczestnika do Bazy Danych, co jest równoważne z brakiem możliwości wystawienia zaświadczenia. Jednocześnie oświadczam, że jest mi znane prawo do wglądu do moich danych osobowych oraz ich poprawiania.