Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Szkolne Kino Mistrzów − spotkania filmowe dla nauczycieli

Szkolne Kino Mistrzów − spotkania filmowe dla nauczycieli

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Centrum Sztuki Filmowej – Kino Kosmos serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w IV edycji programu edukacji filmowej i audiowizualnej prowadzonej w katowickim Kinie Kosmos.

Nasze spotkania związane są z podstawą programową w zakresie j. polskiego. Podkreśla się w niej wagę edukacji medialnej dla rozwoju młodego człowieka, a wśród tekstów kultury wskazuje wiele filmów i twórców ważnych dla rozumienia tradycji i współczesności kinematografii. Zajęcia te pomogą nauczycielom wykorzystywać dzieło filmowe dla swoich potrzeb edukacyjnych, poszerzą wiedzę na temat historii kina.

Aktywni uczestnicy całości cyklu otrzymają zaświadczenia. Koszt jednego spotkania: 10 zł (płatne w kasie kina przed spotkaniem). Zajęcia rozpoczynają się o godz. 17.00 od wykładu filmoznawcy, wskazującego na główne wątki tematyczne, strukturę dzieła, podpowiadającego tropy interpretacyjne. O godz. 18.00 projekcja filmu związanego tematycznie z wykładem.

Tematy i terminarz spotkań

Uwaga: terminy spotkań mogą ulec zmianie!

Wykład: Nie bójmy się awangardy
•    Pies Andaluzyjski, Gabinet dr Caligari, Człowiek z kamerą