Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Wojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich Sienkiewicz współcześnie, Konkurs: Z Sienkiewiczem za pan brat w komiksie

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

zaprasza do udziału

w Wojewódzkim Turnieju Debat Oksfordzkich

Sienkiewicz współcześnie

pod honorowym patronatem

Prorektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszarda Koziołka

Cele turnieju
Celem Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich jest pogłębienie wiedzy o twórczości  Henryka Sienkiewicza oraz upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017.

Tezy

Faza grupowa:

• Kmicic – bohater tylko swoich czasów.
  • Kobiety w powieściach Sienkiewicza tłem mężczyzny (teza w przypadku  dogrywki).

Faza finałowa:

• Henryk Sienkiewicz wielkim pisarzem był.

Adresaci
Turniej adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.

Termin i miejsce rozgrywek: 6 lutego 2017 r., o godz. 9.00, RODN „WOM” w Katowicach, ul. kard. S. Wyszyńskiego 7

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 8 grudnia 2016 r.

W turnieju uczestniczy 8 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego.  Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje:

Aldona Ferdyn, tel.: 32 203 5967 w. 201,  e-mail: aferdyn@womkat.edu

Informacje:
Iwona Kruszewska-Stoły: e-mail: ika@womkat.edu.pl
Aldona Ferdyn: e-mail: aferdyn@womkat.edu.pl
Renata Stanek-Kozłowska: e-mail: rsk@womkat.edu.pl

Regulamin i karta zgłoszenia

Z Sienkiewiczem za pan brat w komiksie

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa śląskiego

Cele konkursu:

• popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza,
  • pobudzenie kreatywności i zachęcenie do nowatorskiego podejścia do dzieł H. Sienkiewicza,
  • zachęcenie młodzieży do rozwijania i prezentowania własnych umiejętności artystycznych.

Organizator:

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM’ w Katowicach ul. S. Wyszyńskiego 7.

Terminy:

• 15.11.2016  –15.02.2017  –  nadsyłanie kart zgłoszeń do konkursu pod adresem 40-132  Katowice, ul. Wyszyńskiego 7,
  • 28.02.2017    ogłoszenie wyników na stronie internetowej.

Szczegółowych informacji w sprawach konkursu udzielają koordynatorzy: