Termin od: 16.03.2017 godz. 10:00 do: 17.03.2017 godz. 14:00

Miejsce: Hotel Premium, ul.Kopydło 20, 43-460 Wisła

IV WIOSENNA AKADEMIA ZAWODOWCÓW

Szanowni Państwo,

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach i Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach zapraszają na 2-dniową konferencję:

„Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zawodu i jak to komunikować uczniom”

Konferencja adresowana jest do dyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych, szkolnych doradców zawodowych, a także dyrektorów i nauczycieli szkół gimnazjalnych.

Konferencja odbędzie się w dniach 16-17.03.2017 (czwartek-piątek)  w Wiśle

– Hotel Premium, ul. Kopydło 20, 43-460 Wisła

Program:

16.03.2017 r. - dzień 1

oo 10.00 – Przyjazd uczestników - rejestracja.

10.30 – Powitanie uczestników, przedstawienie celów i założeń konferencji

Anna Zakrzewska - Zamora, dyrektor RODN „WOM” w Katowicach,

Bożena Bucka, dyrektor ROM-E Metis w Katowicach

10.45 - Wystąpienie zaproszonych gości

11.00 – 12.15 - Wskazania i przeciwskazania medyczne do wykonywania zawodu w perspektywie zdrowia publicznego    – wykład

Katarzyna Brukało – Doktorantka Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,  Wydziału Zdrowia Publicznego kierunków: Dietetyka oraz Zdrowie Publiczne. Zatrudniona w Zakładzie Polityki Zdrowotnej Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureatka Konkursu Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski, w edycji Nauka. Laureatka Konkursu „TransFormation.Doc” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Członek Zespołu Eksperckiego ds. Essential Pubic Health Operations pod auspicjami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny. Autorka ponad 15 rozdziałów w monografiach naukowych.

12.15 – 12.30 - przerwa

12.30 – 13.30 - "Kompetencje społeczne i emocjonalne a wybór zawodu i sukces na rynku pracy"– wykład

Katarzyna Drzewiecka - Tymkiewicz  -  nauczyciel-konsultant w ROM-E Metis, psycholog, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy z wieloletnim doświadczeniem w pracy w gimnazjum, przedszkolach i poradni psychologiczno – pedagogicznej, nauczyciel dyplomowany. Wieloletni członek Rady Pedagogów i Psychologów Katowic, współautorka i realizatorka programów edukacyjno – profilaktycznych realizowanych w Katowicach, Lider Programu Edukacyjno – Profilaktycznego „Ortograffiti” na terenie Śląska

13.30 – 14.30  - przerwa obiadowa

14.30 –  17.30 - Komunikacja interpersonalna i empatia w relacjach między nauczycielem/doradcą zawodowym a uczniem w kontekście wyboru szkoły zawodowej  - zajęcia warsztatowe

Agata Otrębska - Trenerka, coach i menedżerka projektów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Université du Québec oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Inicjatorka i menedżerka projektów badawczych, szkoleniowych i rozwojowych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej, na zlecenie Banku Światowego oraz krajowych instytucji publicznych.

18.00 - kolacja

19.00 – dyskusje w grupach problemowych

17.03.2017 - Dzień 2

8.00 - śniadanie

10.00 – Przykłady dobrych praktyk: Czego i jak uczą w szkołach zawodowych?

Wizyta i zwiedzanie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Władysława Reymonta w Wiśle (szkoła zlokalizowana w odległości  600 m od hotelu)

Uczestnicy zobaczą m.in.:

sale technologiczne i specjalistyczne pracownie zawodowe w tym np. wzorcową hotelową jednostkę (mieszkalną) a także  bibliotekę z Centrum Multimedialnym

oraz  pokaz umiejętności: synchroniczny pokaz kelnerski uczniów

12.15 – Podsumowanie konferencji –  Anna Zakrzewska – Zamora

12.30 – obiad , po obiedzie wyjazd uczestników

Prosimy o uiszczenie opłaty konferencyjnej  do 13 marca 2017 roku.

Zapisy on line na stronie domowej WOM-u: womkat.edu.pl

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów:

kierownik konferencji - Anna Czarlińska-Wężyk – 32 258 13 97 wew. 223

Dział szkoleń: 32 203 66 56, 32 203 66 40, 32 259 98 85.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Zakrzewska – Zamora                                                                       Bożena Bucka

Dyrektor RODN „WOM” w Katowicach                                                                   Dyrektor ROM-E Metis

X
Miejsce: Hotel Premium, ul.Kopydło 20, 43-460 Wisła Informacje dodatkowe: Koszt uczestnictwa 1 osoby w szkoleniu wynosi 510,00 (pokój jednoosobowy), 470,00 zł (pokój dwuosobowy) i obejmuje koszt materiałów konferencyjnych, opiekę koordynatora, pełne wyżywienie, zakwaterowanie oraz udział w zajęciach i w pokazach.
Data nadsyłania zgłoszeń: 13.03.2017 godz. 10:00
Zapisy online
Niniejszym w rozumieniu ustawy z dnia 29.08.1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach w celach dydaktycznych i statystycznych (w tym nagrywanie na nośniki elektroniczne i fotografowanie). Brak zgody na karcie zgłoszenia uniemożliwia wprowadzenie danych uczestnika do Bazy Danych, co jest równoważne z brakiem możliwości wystawienia zaświadczenia. Jednocześnie oświadczam, że jest mi znane prawo do wglądu do moich danych osobowych oraz ich poprawiania.