Uwaga smog
Termin: 16.10.2017 godz. 15:0017:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: Aula górna
Prowadzący szkolenie: Prof. dr hab. Piotr Skubała U. Śl., przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
Serdecznie zapraszamy na konferencję zatytułowaną
„Uwaga smog!”,
która odbędzie się 16 października 2017 r.
w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM”
w Katowicach , godz. 15 00 - 17 15

Przez cały okres zimowy zmagamy się w Polsce ze smogiem. Media prawie każdego dnia alarmują o katastrofalnej jakości powietrza i jego negatywnym wpływie na nasze zdrowie. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce należy do najwyższych w Unii Europejskiej. Raport Światowej Organizacji Zdrowia jest miażdżący dla Polski. Spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast i miasteczek aż 33 to miejscowości położone w Polsce. Blisko 50 tys. osób przedwcześnie umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza każdego roku W naszym kraju.

Program konferencji

15 00  - Powitanie uczestników konferencji prze Dyrektora RODN „WOM”  w Katowicach

15 00- 16 00     Wykład:  "Walka ze smogiem – legislacja" -  przedstawiciel Wydziału Ochrony
                                         Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa  Śląskiego.

16 00 -16 45     Wykład: „Jak poradzić sobie ze smogiem?”- Prof. dr hab. Piotr Skubała

16 45- 17 15     Warsztaty:  Gry dydaktyczne , quizy, których tematyka jest powiązana
                                            z problematyką smogu - Prof. dr hab. Piotr Skubała

Prof. dr hab. Piotr Skubała – profesor nauk biologicznych, Katedra Ekologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski, ekolog, akarolog (zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida), etyk środowiskowy, działacz na rzecz ochrony przyrody; „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska, stały współpracownik miesięcznika „AURA. Ochrona środowiska” i miesięcznika „Dzikie Życie”, współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.