Zróbmy przeciąg, czyli współcześni artyści we współczwsnej szkole.
Termin: 22.04.2017 godz. 13:0014:00
Miejsce: RODN "WOM" w Katowicach Sala: 89
Prowadzący szkolenie: A. Tecl-Szubert, M. Tecl-Reibel

O prowadzących:

Agata Telc-Szubert

Autorka i realizatorka strategii edukacyjnej Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika” w latach 2007 − 2013; współzałożycielka Kronikowej Świetlicy Sztuki. Edukatorka, animatorka kultury, kuratorka wystaw sztuki współczesnej dla młodszego odbiorcy, autorka i koordynatorka międzynarodowych projektów twórczych dla dzieci i młodzieży, opartych na współpracy z organizacjami państwowymi oraz pozarządowymi.

Martyna Telc-Reibel

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim i pedagogiki pracy na Uniwersytecie Opolskim. Pedagożka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współpracowała m.in.: z domami dziecka, świetlicami środowiskowymi, ośrodkiem poprawczym, szkołą specjalną, przedszkolami, szkołami podstawowymi i gimnazjalnymi.

O warsztatach:

Ideą warsztatów będzie stworzenie hipotetycznej sytuacji współuczestnictwa ucznia i nauczyciela oraz swobodnej wymiany myśli w żywym nurcie sztuki aktualnej, który zazwyczaj biegnie poza granicami instytucji szkolnej. Za pomocą wybranych prac artystów współczesnych pokażemy, jak może dochodzić do wymiany ról nauczyciel − przewodnik − animator kultury − uczeń.  Przesuniemy akcent w stronę wspólnego doświadczania sztuki korespondującej z tętnem aktualnego świata. Podczas warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak kultura współczesna może pomóc w pracy edukacyjnej, zachęcić do myślenia, dyskutowania i eksperymentowania.

Osoba do kontaktu: Iwona Kruszewska-Stoły
Nr tel: 32 258 22 09 Nr sali: 56