Dziś mamy poniedziałek, 31 dzień sierpnia 2015 r.
 
mailto:sekr@womkat.edu.plhttp://www.womkat.edu.pl

Konkursy

X  EDYCJA  REGIONALNEJ  LIGI  HISTORYCZNEJ

Zgodnie z naszym zamierzeniem Regionalna Liga Historyczna ma na celu promocję
wiedzy historycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Udział w X edycji konkursu mają zagwarantowany dotychczasowi uczestnicy. Natomiast pozostali chętni do wzięcia udziału, mają szanse na zakwalifikowanie się w dodatkowym barażu, który odbędzie się w terminie przekazanym przez koordynatora rozgrywek
(w drugiej połowie maja 2016r.).

O udziale w barażu decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych do koordynatora rozgrywek
(w terminie od 01.09. – 10.09.2015r.). Pierwsza zgłoszona szkoła będzie gospodarzem barażu!!! W sumie w barażu mogą wystartować maksymalnie 4 szkoły.

Aktualne wiadomości można śledzić na blogu informacyjnym rozgrywek:
www.rlh.blog.interia.pl

Ewentualne pytania proszę kierować do koordynatora rozgrywek:
Sławomir Wicik e-mail: adam256@poczta.fm

01).Uczestnicy RLH 2015-2016
02).Karta zgłoszenia do barażu - RLH
03).Regulamin
04).Tematyka
05).Wyniki RLH 2014-2015Skills for the Future – quiz motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczycielu, nauczycielko – zachęć uczniów do działania! UśmiechSamochody to Twoja pasja? Lubisz zgłębiać nowinki motoryzacyjne? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu? Zapraszamy do udziału w quizie on-line, stworzonym przez specjalistów marki rozpoznawalnej na całym świecie - Hyundai. Quiz w języku angielskim dostępny jest pod linkiem: http://skillsforthefuture.eu/students-activities/quiz

Zdobądź certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę na temat historii motoryzacji, sygnowany marką Hyundai!

Podobnie jak tysiące innych młodych ludzi z różnych krajów, masz szanse przekonać się jak fascynujący jest świat motoryzacji! Kto zbudował swój pierwszy silnik, który zrewolucjonizował standardy wykorzystywane w samochodach w następnych stuleciach? Jaki samochód to ikona amerykańskiego marketingu? Jaką innowację wprowadził Henry Ford w swojej fabryce? Na czym ona polegała? Jaka tendencja projektowa doprowadziła do powstania nowoczesnej stylistyki motoryzacyjnej? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania jeszcze dziś!

Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia.
 

Konkurs Grosikowa gazetka miesiąca

Bierzesz udział w projekcie „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki”? Zainspiruj innych! Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczestniczących w naszym programie do udziału w konkursie Grosikowa gazetka miesiąca.

Celem konkursu jest przedstawienie przez nauczycieli różnorodnych sposobów realizacji projektu, ukazanie aktywności uczniów, zwłaszcza w obszarze dotyczącym bezpieczeństwa.

Forma gazetki jest dowolna. To może być zarówno prezentacja multimedialna, jak i ciekawy artykuł zawierający relację i zdjęcia ze spotkania z Grosikiem w pliku PDF. Raz w miesiącu zostanie wybrana najlepsza gazetka, która pojawi się na stronie internetowej programu - mówi Bogusława Rajska, koordynator projektu „Bezpieczne wędrówki. Od grosika do złotówki” realizowanego przez Fundację PZU we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Każdy nauczyciel może brać udział w konkursie wielokrotnie. Gazetki należy przesyłać na adres: boguslawa.rajska@junior.org.pl.

Zwycięzców konkursu poznamy co miesiąc od września do grudnia 2015 roku.

Zaproszenie>>

Działalność Fundacji PZU koncentruje się na inicjowaniu i wspieraniu projektów edukacyjnych podnoszących jakość nauczania w Polsce oraz na programach wyrównujących szanse edukacyjne dla dzieci i młodzieży, między innymi za pośrednictwem konkursów dotacyjnych, takich jak „Z PZU po lekcjach”, „Młodzi niepełnosprawni - aktywni z PZU” czy „PZU z Kulturą dla dzieci i młodzieży”. Przy współpracy z instytucjami kulturalnymi Fundacja PZU realizuje również projekty w zakresie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest organizacją pożytku publicznego działającą w ramach Junior AchievementWorldwide. Poprzez swoje programy FMP przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy, uczy przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów. Dotychczas w programach Fundacji wzięło udział prawie 6,5 mln uczniów z całej Polski. Więcej informacji na stronie www.junior.org.pl.


Konkurs na najlepszy projekt lekcji samorządowej!

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Katowicach oraz katowicka redakcja „Gazety Wyborczej”, przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego i Śląskiego  Kuratora Oświaty zapraszają do udziału w konkursie na scenariusz lekcji samorządowej.

Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Na nauczyciela, który przedstawi najlepszy scenariusz  lekcji, czeka atrakcyjna nagroda - laptop.

Wymogi formalne i merytoryczne scenariusza:

a) Scenariusz powinien dostarczać podstawowej wiedzy o historii, strukturach i kompetencjach samorządu w województwie śląskim.
b) Liczyć będzie się atrakcyjność formuły, zgodnie z mottem „nauka przez zabawę”.
c) Scenariusz powinien mieć postać dokumentu tekstowego Word (*.doc), prezentacji Power Point (*.ppt) lub filmu (plik z rozszerzeniem *.wmv w rozdzielczości 1024x780 px. Maksymalna objętość pliku nie może przekraczać 10mb).

Zwycięska praca zostanie wybrana przez jury, w skład którego wejdą przedstawiciele „Gazety Wyborczej” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Każdy nauczyciel, który zgłosi konspekt, otrzyma roczną cyfrową prenumeratę „Gazety Wyborczej”.

Konkursowe konspekty prosimy nadsyłać pod adresem: „Gazeta Wyborcza”, ul. Towarowa 4, 43-110 Tychy (z dopiskiem "Lekcja") lub pocztą elektroniczną pod adresem: konkurs@katowice.agora.pl (tytuł wiadomości: "Lekcja").
 
Harmonogram konkursu:

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 11 maja 2015 r. do godz. 23.59.

Publikacja wyników: 15 maja 2015 r.

Finał konkursu: do 29 maja 2015 r. (realizacja najlepszej lekcji w szkole laureata w obecności Marszałka Województwa Śląskiego).

Regulamin konkursu>>


 

„Istnieję w sieci – V edycja”. Wyniki konkursu na najciekawszą stronę biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2014/2015.


23 marca 2015 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą stronę internetową biblioteki szkolnej  „Istnieję w sieci – V edycja” w roku szkolnym 2014/2015.

Celem  konkursu  było promowanie szkolnej biblioteki w Internecie, prezentacja działań biblioteki szkolnej, a szczególnie tych, które wpisywały się w Rok 2014 – Rokiem Czytelnika,  pokazanie współpracy nauczyciela z uczniami, a przede wszystkim, popularyzacja stron WWW jako sposobu komunikowania się biblioteki szkolnej z czytelnikami.

Komisja konkursowa  przyznała  równorzędne wyróżnienia w 4 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i zespół szkół.

Wyróżnione strony internetowe bibliotek szkolnych:


Szkoła Podstawowa

Biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej
Katarzyna Binias
http://bibliotekasp14.blox.pl/html

Gimnazjum

Biblioteka Gimnazjum nr 4 w Chorzowie
Agnieszka Jacenik, Daria Kozibąk
http://bibliotekagim4.wix.com/biblioteka-szkolna-4
 
Szkoła Ponadgimnazjalna

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej
Anna Macior
http://www.bibliotekazsp2.ugu.pl

oraz
 
Biblioteka  Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach
Beata Piątkowska
http://kochamyczytanie.blogspot.com

Zespół Szkół

Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich
Monika Soboń, Małgorzata Zimmerman-Noszczyk
http://www.bibliotekazsspe.c0.pl

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za  udział w konkursie.
 
Koordynatorzy konkursu:
Aldona Ferdyn
Beata Rutkowska
Iwona Müller
Izabela Bebek-Siennicka
Beata Milanowska
Justyna Błaszczyk

Podsumowanie konkursu dla nauczycieli na najlepszy scenariusz lekcji lub akcji związanych z obchodami Roku Czytelnika


17 kwietnia 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs dla nauczycieli na najlepszy scenariusz lekcji lub akcji związanych z obchodami Roku Czytelnika.

Celami  konkursu  było:
Komisja konkursowa  przyznała  jedno wyróżnienie dla pani Betyny Hem z Zespołu Szkół w Wieszowie za scenariusz  „Drugie życie książki”. Wyróżniona praca zostanie opublikowana w kwartalniku „Forum Nauczycieli”.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za  udział w konkursie.

Zapraszamy na podsumowanie konkursu  do RODN „WOM” w Katowicach, ul. Wyszyńskiego 7, które odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 w sali klubowej podczas Festiwalu Edukacyjnego Nowe Inspiracje –„WOM” 2015.
 
Koordynatorzy konkursu:
Aldona Ferdyn  (RODN „WOM”)
Iwona Müller (doradca metodyczny)
Barbara Hadas-Rał (TNBSP)VIII Regionalny Turniej Fantasy i Fantastyki Naukowej "Jak Feniks z PopiołówGimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do uczestnictwa w VIII Regionalnym Turnieju Fantasy i Fantastyki Naukowej "Jak Feniks z Popiołów".

Zaproszenie>>
Karta zgłoszeniowa>>

 
 

V Wojewódzki Konkurs na Scenariusz Lekcji Języka Polskiego rozstrzygnięty!

Wyniki>>

Konkurs wojewódzki: Gimnazjalny PięciobójWydział Oświaty Urzędu Miejskiego, Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zapraszają uczniów gimnazjów specjalnych i z orzeczeniami do kształcenia specjalnego realizującego podstawę programową kształcenia ogólnego do udziału w nowym, wojewódzkim konkursie: „Gimnazjalny Pięciobój” pozwoli uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności i wiadomości z przedmiotów szkolnych w trakcie edukacyjnej zabawy. Umożliwi poznanie nowych osób i zintegrowanie środowiska.

Konkurs odbędzie się 28 kwietnia 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, ul. Swobodna 59.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem>>
 

II Wojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich

UWAGA!
NABÓR DRUŻYN ZAKOŃCZONY

Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM’y” w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego do udziału w II Wojewódzkim Turnieju Debat Oksfordzkich z zakresu wiedzy o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Turniej objęty jest honorowym patronatem: Wojciecha Saługi- Marszałka Województwa Śląskiego, Stanisława Fabera-Śląskiego Kuratora Oświaty
i dr. Jana Olbrychta - Posła do Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia do I etapu rozgrywek 3 osobowych drużyn z opiekunem należy przysyłać pocztą lub faksem na adres:

RODNiIP „WOM” w Rybniku
44-200 Rybnik, ul. Parkowa 4a; tel./faks: 32-4247472;
lub skan mailem: edu@wom.edu.pldo dnia 5 marca 2015 r. (decyduje data wpływu Karty zgłoszenia).

Tezy dla dwóch pierwszych etapów:
 • I etap - 17 marca 2015 r. w Katowicach, godz.9.30; 19 marca 2015 r. w Rybniku, Częstochowie i Bielsku-Białej, „Im droższy markowy produkt, tym bardziej łamane są prawa człowieka.”
 • II etap - 13 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) w Katowicach:"Na etyczne działania w biznesie mogą sobie pozwolić duże firmy i koncerny, gdyż małym się to nie opłaca."
 • III etap - debata finałowa 15 V 2015 r. w Sali Kolumnowej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, będzie wydarzeniem medialnym przy udziale gości: ekspertów z obszaru CSR, europosłów, polityków, przedsiębiorców i publiczności.
Nagrodą w finale dla drużyny zwycięskiej jest ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego dr. Jana Olbrychta kilkudniowa wycieczka do Brukseli (połączona ze zwiedzaniem Europarlamentu i innymi atrakcjami).

Nagrodą dla drużyny, która uzyska drugie miejsce w finale jest ufundowana przez Posła na Sejm RP Marka Krząkałę jednodniowa wycieczka do Warszawy (połączona ze zwiedzaniem budynku Sejmu i innymi atrakcjami).

Regulamin dostępny na stronach: www.womkat.edu.pl, www.csr.slaskie.pl, www.sob.edu.pl


Informacja>>

Regulamin>>
Karta zgłoszeniowa>>


 

ZAGŁĘBIOWSKIE  KONKURSY: GRAFIKI  KOMPUTEROWEJ (XIV  edycja) oraz  NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ i FILM (VI edycja) o zasięgu wojewódzkim pod patronatem Dyrektora RODN WOM Katowice „Sport to styl życia – w świecie sportu odnajduję...”


Uczestnicy: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z  terenu województwa śląskiego.

Organizatorzy: Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej: doradca metodyczny matematyki, informatyki i techniki oraz nauczyciele informatyki i historii

Partnerzy: Wydział Oświaty oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza,  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach,
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Dąbrowie Górniczej, Wydawnictwo HELION EDUKACJA w Gliwicach, portal „SPORTOWA DĄBROWA”.

Cele konkursu:
 • rozbudzanie zainteresowań uczniów,
 • zachęcanie do poszukiwania alternatywnych form spędzania czasu wolego,
 • autopromocja własnych zainteresowań i osiągnięć,
 • mobilizowanie uczniów do dbania o własne zdrowie oraz rozwój,
 • poszukiwanie wśród sportowców postaw godnych naśladowania,
 • zachęcenie młodzieży do twórczego myślenia przez niekonwencjonalne formy pracy, rozwój warsztatu graficznego,
 • poszukiwanie środków wyrazu oddających tematykę konkursu.

  Szczegóły konkursu>>

 
 

 
 

V REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH rok szkolny 2014/2015

  

Opieka merytoryczna   
 • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „RODN WOM” – Katowice

Patronaty Honorowe
 •     Prezydent  Miasta Dąbrowy Górniczej
 •     Dyrektor Delegatury Sosnowiec Kuratorium Oświaty w Katowicach 

Patronaty medialne
 •     „Wiadomości Zagłębia”,
 •     „Przegląd Dąbrowski”
 •     „Dziennik Zachodni”

ADRESACI,
ZASIĘG KONKURSU

Uczniowie klas III szkół podstawowych miast: Będzin, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Mysłowice, Sosnowiec, Zawiercie.

ORGANIZATOR   
Szkoła Podstawowa Nr 20
ul. Adamieckiego 12
41- 300 Dąbrowa Górnicza
Tel./fax, 32/2625162
e-mail: sp20@sp20.dabrowa.pl

CELE KONKURSU
rozwijanie zainteresowań i umiejętności informatycznych dziecka w młodszym wieku szkolnym;
stymulowanie aktywności poznawczej uczniów informatycznie uzdolnionych;
umacnianie wiary dziecka we własne siły, możliwości i umiejętności oraz umożliwienie mu osiągnięcia sukcesu;
promowanie uczniów szczególnie zdolnych;
przygotowanie uczniów do posługiwania się komputerem i technologią informacyjną;
podnoszenie jakości pracy Szkół Podstawowych w zakresie informatyki i technologii informacyjnej na I etapie kształcenia.


ETAPY KONKURSU:

Etap I -  szkolny   
Kierowany jest do wszystkich chętnych uczniów klas III szkół podstawowych. Organizator nie bierze udziału w konkursie.

Etap II    Szkołę reprezentuje jeden uczeń klasy III z poziomu, (np.: jedna klasa III -  jeden uczeń, dwie klasy III – 2 uczniów, etc.), wyłoniony w etapie I, który w Programie Paint przedstawia pomysł technicznie zaawansowanego robota „Transformer”. Prace muszą być wykonane tylko w tym programie i zapisane w formacie: * jpg. Nie powinny zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np.: cliparty, zeskanowane ilustracje. W nowym dokumencie Microsoft Office Word należy zamieścić metryczkę według wzoru: Imię i nazwisko ucznia    Imię i nazwisko nauczyciela    Nazwa placówki z danymi teleadresowym,  e-mail szkoły.
                     
Zapisaną pracę ucznia i metryczkę, proszę przesłać na adres kier_20@interia.pl z dopiskiem: V Regionalny Konkurs Informatyczny, do 25.02.2015. 

Powołana komisja kierując się kryteriami: samodzielności, pomysłowości, ogólnego wrażenia artystycznego, wyłoni 25 uczniów do właściwego etapu III.  Wyniki etapu II,  zostaną zamieszczone na Internetowej stronie szkoły www.sp20.dabrowa.pl, w zakładce: NAUCZYCIEL / AKCJE I PRZEDSIĘWZIĘCIA / REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY dnia 06.03.2015.

Nauczyciele, których uczniowie zakwalifikowali się do III etapu, mają obowiązek telefonicznego poinformowania organizatora o dalszym udziale ucznia w konkursie, do dnia 13.03.2015.  

Etap III    Odbędzie się w siedzibie organizatora, 25.03.2015., o godz. 1000.
Na tym poziomie, sprawdzenie wiadomości oraz umiejętności uczniów odbędzie się w wyniku testu i zadań praktycznych,                     w oparciu o załączoną literaturę i zakres materiału.
Komisja konkursowa etapu III: Pracownicy WOM RODN Katowice (pracownia Informatyki), Doradca metodyczny matematyki, Informatyki i techniki

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE, WSZYSTKIM  UCZESTNIKOM ŻYCZYMY  POWODZENIA!
                                                               
ORGANIZATORZY: Jolanta Tarnowska: doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, zaj. komputerowe, nauczyciele zajęć komputerowych :Małgorzata Polak, Marcin Ordon
  
Literatura:
 • „Komputerowe opowieści”, M. Gulgowski, J. Lipski, M. Mordaka - podręcznik do edukacji informatycznej dla młodszych klas szkoły podstawowej. Wydawnictwo: Czarny Kruk.
 • „Lekcje z komputerem w nauczaniu zintegrowanym” - Zeszyt ćwiczeń: W. Jochemczyk, I. Krajewska-Kranas, W. Kranas, M. Wyczółkowski.                                                                          Wydawnictwo: WSiP.
 • „Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa z komputerem               w kształceniu zintegrowanym” (cz.1,2,3), D. Kiałka, K. Kiałka, Boratyńska. Wydawnictwo: Helion Edukacja.
 • „Przygoda z komputerem. Elementy informatyki w nauczaniu zintegrowanym”, M. Jędrzejak, J. Gilner. Wydawnictwo: Videograf Edukacja.
Zakres materiału:
   
 • znajomość obsługi oraz elementów komputera i ich funkcji;
 • uruchamianie programów;
 • pisanie i formatowanie tekstu w programie Word;
 • zapisywanie i odczytywanie wyników pracy z komputerem;
 • rysowanie i malowanie w programie Paint oraz dołączanie napisów do rysunków;
 • wklejanie pliku graficznego do dokumentu;
 • otwieranie plików;
 • uruchamianie dysku zewnętrznego, zapisywanie plików na Pen Drive;
 • drukowanie.Konkurs: WYPĘDZENIA, WYWÓZKI, MARTYROLOGIA I ZWYCIĘSTWA POLAKÓW Podtytuł: Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój?NCE „Kubajak” oraz RODN „WOM” w Katowicach organizują kolejną edycję konkursu WYPĘDZENIA, WYWÓZKI, MARTYROLOGIA I ZWYCIĘSTWA POLAKÓW
Podtytuł: Rok 1945. Koniec wojny i trudny pokój?

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Regulamin oraz literatura konkursu umieszczone są w załącznikach.

Regulamin>>
Wykaz literatury>>
Materiały>>


Konkurs dla nauczycieli na najlepszy scenariusz lekcji lub akcji związanych z obchodami Roku Czytelnika


Doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych w Katowicach, mgr Iwona Müller przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli ”WOM” w Katowicach oraz Katowickim Oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich zaprasza nauczycieli do konkursu na najlepszy scenariusz lekcji lub akcji związanych z obchodami Roku Czytelnika.

Adresatami konkursu są nauczyciele bibliotekarze z terenu województwa śląskiego.

Cele konkursu:
 • ­wyłonienie i upowszechnienie najciekawszych scenariuszy lekcji lub akcji popularyzujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży poprzez realizację obchodów Roku Czytelnika,
 • ­zachęcenie nauczycieli do przygotowywania własnych scenariuszy lekcji lub akcji oraz do wymiany doświadczeń,
 • ­aktywizacja środowiska nauczycielskiego w celu włączania w lekcje lub akcje elementów edukacji czytelniczej i medialnej,
 • ­podniesienie znaczenia bibliotek i nauczycieli bibliotekarzy w środowisku lokalnym,
 • ­kształtowanie kultury czytelniczej środowiska lokalnego i szkolnego,
 • ­dbanie o dobry klimat szkoły poprzez organizację imprez i akcji niezwiązanych ściśle z realizacją planów dydaktycznych.
Scenariusze należy nadsyłać do dnia 28 lutego 2015 roku w formie elektronicznej pod adresem: metodykdsbibliotek@gmail.com

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej RODN „WOM” do dnia 25 kwietnia 2015 r.

Decyzja komisji jest ostateczna.

Regulamin konkursu >>

Wszelkie pytania proszę przesyłać do pani Iwony Müller pod adresem e-mail: metodykdsbibliotek@gmail.com lub telefonicznie  605163730

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Iwona Műller – doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych
Aldona Ferdyn - konsultant RODN „WOM” w Katowicach
 

V Wojewódzki Konkurs na Najciekawszy Scenariusz Lekcji Języka Polskiego

Pod Honorowym Patronatem Pani Aleksandry Skowronek - Wicemarszałek Województwa Śląskiego

Uwaga! Zmiana terminu przyjmowania scenariuszy. Nowy termin: 10 kwietnia 2015 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej RODN „WOM” do 20 kwietnia 2015 r. Zapraszamy twórczych nauczycieli języka polskiego, chcących się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Regulamin konkursu>>

Organizatorzy
Iwona Kruszewska-Stoły
Alina Zarzycka

Doradcy metodyczni języka polskiego oraz konsultanci RODN „WOM” w Katowicach serdecznie zapraszają nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na najciekawszy scenariusz lekcji.

Cele konkursu:
1)    promowanie twórczych nauczycieli,
2)    zachęcenie nauczycieli do przygotowywania upowszechniania własnych scenariuszy lekcji,
3)    wzbogacenie tradycyjnych programów nauczania,
4)    uatrakcyjnienie sposobu prezentacji wiedzy w szkołach,
5)    wykorzystywanie nowoczesnych programów edukacyjnych,
6)    popularyzacja ICT.


Udział w konkursie: W konkursie może wziąć udział każdy nauczyciel języka polskiego z województwa śląskiego. Warunkiem jest przesłanie w formie elektronicznej do dnia 16 marca 2015 r. karty zgłoszenia oraz scenariusza lekcji pod adresem: konkurs1@onet.eu
W temacie korespondencji i załączniku należy podać nazwę szkoły i miejscowość (załącznik wyłącznie w formacie „Dokument programu Word”). Wysyłając zgłoszenie uczestnictwa, nauczyciel wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie oraz publikację opracowanego scenariusza lekcji wraz z załączonymi do niego materiałami. Uczestnik konkursu wypełnia formularz konkursowy zawierający: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego, adres e-mail, nazwę i adres szkoły, wydawnictwo i tytuł podręcznika, z którego korzysta.

Schemat scenariusza:
•    temat lekcji,
•    cel ogólny,
•    cele szczegółowe,
•    metody i formy pracy,
•    materiały i środki dydaktyczne,
•    przebieg lekcji,
•    komentarz nauczyciela,
•    bibliografia.

Do scenariusza należy dołączyć dodatkowe materiały opracowane przez nauczyciela (np. karty pracy, plansze, prezentacje, zestawy zadań i inne materiały wykorzystane na lekcji). Uczestnik przesyła jeden scenariusz lekcji. Należy zamieścić informację, dla której klasy jest on przeznaczony. Scenariusz nie może być wcześniej nigdzie publikowany. Prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane.
Komisja konkursowa

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2015 r. na podstawie następujących kryteriów:
•    dostosowanie scenariusza do potrzeb i możliwości uczniów,
•    logiczna, przejrzysta struktura scenariusza,
•    innowacyjność w doborze metod i środków dydaktycznych,
•    oryginalność scenariusza,
•    atrakcyjność sformułowania tematu.
Uwaga: Scenariusze naruszające prawo autorskie nie będą brane pod uwagę!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej RODN „WOM” do dnia 25 kwietnia 2015 r.
Decyzja komisji jest ostateczna.
Wszelkie pytania proszę przesyłać pod adresem: doradcajezykapolskiego@onet.eu

Wyróżnione scenariusze lekcji zostaną opublikowane w „Forum Nauczycieli”, a ponadto wraz z innymi, zakwalifikowanymi przez komisję konkursową, ukażą się w wersji elektronicznej na stronie RODN „WOM” w Katowicach.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Alina Zarzycka − koordynator zespołu doradców języka polskiego
Iwona Kruszewska-Stoły – konsultant RODN „WOM” w Katowicach
 

Wyniki konkursu historycznego „Henryk Sławik – przywrócić od zapomnienia”


Gimnazja>>
Szkoły ponadgimnazjalne>>


Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015Trwa nabór zgłoszeń do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 14-20 lat o różnorodnych zainteresowaniach naukowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 000, 6 000 i 3 000 zł oraz możliwością reprezentowania Polski na prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych w USA, Holandii, Belgii i Rumunii.

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska, badasz otaczającą Cię przyrodę albo masz pomysł na niezwykły projekt społeczny, to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie!

Do 24 października 2014 r. swoje pomysły ze wszystkich dziedzin naukowych mogą zgłaszać pasjonaci nauki w wieku od 14 do 20 lat, pojedynczo lub w dwu- i trzyosobowych zespołach wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.explory.pl.

150 wybranych przez ekspertów projektów weźmie udział w regionalnym etapie konkursu podczas Festiwali Naukowych E(x)plory w 5 miastach. Młodzi badacze zaprezentują swoje pomysły przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Będzie to także okazja do udziału w ciekawych warsztatach i niezwykłych pokazach naukowych oraz poznania rówieśników, którzy, tak jak oni, pasjonują się nauką.

Około 30 najlepszych projektów wybranych przez jury zobaczymy na finale konkursu w marcu 2015. Laureaci zdobędą stypendia naukowe oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii oraz Infomatrix w Rumunii. Główne nagrody E(x)plory to:

 • I nagroda – stypendium naukowe 10 000 zł
 • II nagroda – stypendium naukowe 6 000 zł
 • III nagroda – stypendium naukowe 3 000 zł

Informacja o konkursie>>

Ulotka>>

Ewa Dmochowska, Koordynator Konkursu Naukowego E(x)plory
e.dmochowska@fzt.org.pl  W: www.fzt.org.pl, www.explory.pl
+48 728 804 557, F: +48 22 205 08 85
Fundacja Zaawansowanych Technologii, ul. Antoniego Fontany 12/1, 01-885 Warszawa
 

KONKURS „PRZEDSIĘBIORCZA SZKOŁA”
Głównym celem Konkursu "Przedsiębiorcza Szkoła" jest zainspirowanie zarówno nauczycieli jak i uczniów do poszukiwania innych niż podręcznik form edukacji przedsiębiorczości oraz do zwiększenia udziału młodzieży w decydowaniu o tym, w jaki sposób zdobywają wiedzę z tego zakresu. "Przedsiębiorcza szkoła" ma kształtować umiejętności uczniów, zachęcić nauczycieli do innowacyjnych i kreatywnych metod nauczania, a także ma pomóc w podnoszeniu jakości edukacji w Polsce.

Jak się zgłosić? Wystarczy do 20 października wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać plan projektu swojego autorstwa. Zwycięski projekt zostanie dofinansowany kwotą 5000zł.

Regulamin konkursu>>

Karta opisu pomysłu na projekt>>

Koordynatorka projektu:
Agnieszka Nowakowska
Fundacja ŚTP
agnieszka@tydzienprzedsiebiorczosci.pl
tel. 501 431 241

Informacje o konkursie dostępne są również tutaj:

http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/aktualnosci-fundacji/item/57-rusza-konkurs-przedsiebiorcza-szkola-do-wygrania-5000zl.html


Konkurs historyczny „Henryk Sławik – przywrócić od zapomnienia”
Jednym z wydarzeń wpisujących się w obchody roku Henryka Sławika jest wojewódzki konkurs wiedzy historycznej skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.

Do przeprowadzenia konkursu, którego organizatorem jest Województwo Śląskie, zaangażowane zostały Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, Częstochowie, Katowicach i Rybniku. Za założenie  i obsługę strony internetowej konkursu odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej.

Patronat nad Rokiem Henryka Sławika objął Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski.

Regulamin konkursu, literatura konkursu oraz możliwość zgłoszenia szkoły i uczniów do konkursu udostępniona jest na stronie https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/henryk-slawik-przywrocic-od-zapomnienia/>>

Informacje>>
Literatura>>
Regulamin konkursu>>


Z poważaniem

Dyrektor Regionalnego Ośrodka                    Współorganizator
Doskonalenia Nauczycieli „WOM”                   dr Paweł Matyszkiewicz
w Katowicach                                                 pm@womkat.edu.pl
Anna Zakrzewska – Zamora                           tel. 322583801

Regionalna Liga Historyczna


Zgodnie z naszym zamierzeniem Regionalna Liga Historyczna ma na celu promocję wiedzy historycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Udział w IX edycji konkursu mają zagwarantowany dotychczasowi uczestnicy. Natomiast pozostali chętni do wzięcia udziału, mają szanse na zakwalifikowanie się w dodatkowym barażu, który odbędzie się w terminie przekazanym przez koordynatora rozgrywek (w drugiej połowie maja 2015r.).

O udziale w barażu decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych do koordynatora rozgrywek (w terminie od 01.09. – 10.09.2014r.). Pierwsza zgłoszona szkoła będzie gospodarzem barażu!!! W sumie w barażu mogą wystartować maksymalnie 4 szkoły.

Aktualne wiadomości można śledzić na blogu informacyjnym rozgrywek: www.rlh.blog.interia.pl

Uczestnicy RLH 2014-2015>>
Karta zgłoszenia do barażu - RLH>>
Regulamin>>
Tematyka>>
Wyniki>>


Ewentualne pytania proszę kierować do koordynatora rozgrywek:
Sławomir Wicik     e-mail: adam256@poczta.fm

 
 

VIII  edycja  Regionalnej Ligi Historycznej pod patronatem RODN „WOM” w Katowicach

 
Zgodnie z naszym zamierzeniem Regionalna Liga Historyczna ma na celu promocję wiedzy historycznej wśród uczniów szkół podstawowych.

Udział w konkursie mają zagwarantowany dotychczasowi uczestnicy. Natomiast pozostali chętni do wzięcia udziału, mają szanse na zakwalifikowanie się w dodatkowym barażu, który odbędzie się w terminie przekazanym przez koordynatora rozgrywek.

O udziale w barażu decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych do koordynatora rozgrywek. Pierwsza zgłoszona szkoła będzie gospodarzem barażu!!! W sumie w barażu mogą wystartować maksymalnie 4 szkoły.

więcej>>

Wyniki aktualnie trwającej edycji można śledzić na blogu rozgrywek:
www.rlh.blog.interia.pl
 
Ewentualne pytania proszę kierować do koordynatora rozgrywek:
Sławomir Wicik     e-mail: adam256@poczta.fm

 

ZAGŁĘBIOWSKIE KONKURSY: GRAFIKI KOMPUTEROWEJ (XIII edycja) na PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ i FILM (V edycja) pod patronatem Dyrektora RODN WOM Katowice

„Sport ma w sobie siłę, w której mieszczą się trzy wartości – prawość, wolność i patriotyzm”

Organizatorzy: Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej: doradca metodyczny matematyki, informatyki i techniki oraz nauczyciele informatyki i historii

Uczestnicy:
uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych z terenu: Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi, Sławkowa, Sosnowca, powiatu będzińskiego, Jaworzna, Łazów, Mysłowic, Siewierza, Zawiercia, Olkusza.

Partnerzy: Wydział Oświaty oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, portal „SPORTOWA DĄBROWA”, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 w Dąbrowie Górniczej, Wydawnictwo HELION EDUKACJA w Gliwicach.

Cele konkursu:
- wskazanie postaw niosących szczególne wartości, - propagowanie idei zdrowej rywalizacji sportowców świata, - nakreślenie postaw bohaterskich w walce o wolność i niepodległość, - ukazanie sylwetek i postaw sportowców odznaczonych Orderem Virtuti Militari, - ukazanie sportowej walki z przeciwnościami losu, - zachęcenie młodzieży do twórczego myślenia przez niekonwencjonalne formy pracy, rozwój warsztatu graficznego, - poszukiwanie środków wyrazu oddających tematykę konkursu.

więcej>>


IV edycja konkursu historycznego "Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków" oraz konferencja pt. „Zryw niepodległościowy, lata 1914–1956

Zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu historycznego "Wypędzenia i wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków" oraz poprzedzającej go konferencji pt. „Zryw niepodległościowy, lata 1914–1956 (Roman Dmowski, prymas August Hlond). Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945 r. do ZSRS. Prymas Tysiąclecia – kardynał Stefan Wyszyński (jest to równocześnie podtytuł konkursu na obecny rok szkolny).

Konferencja odbędzie się w dniu 17 lutego 2014 r. (poniedziałek), początek o godz. 14.00 w RODN "WOM" Katowice, ul. ks. Stefana Wyszyńskiego 7. Na konferencję zapraszamy również uczniów. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie ich orientacyjnej liczby (jednak uczniowie niezgłoszeni też będą mogli wziąć udział w konferencji).

Zapraszamy też do udziału w konkursie, którego pierwszy etap szkolny odbędzie się 4 marca 2014 r. (wtorek). Całość materiałów do I etapu została zamieszczona na stronie internetowej NCE "Kubajak" (http://www.nce.kubajak.pl/?do-pobrania-materialy-do-i-etapu-konkursu,36). Niemniej jednak w celu ułatwienia zrozumienia treści załączamy również nieobowiązkowe kalendarium (Nie będzie ono wymagane, a jedynie ma służyć pomocą w zrozumieniu innych treści!).
 
W załączeniu:
1) program konferencji,
2) formularz zgłoszeniowy na konferencję,
3) formularz zgłoszeniowy do konkursu,
4) kalendarium.

Zgłoszenia na konferencję oraz konkurs prosimy przesyłać na odpowiadających im formularzach.
 
z poważaniem,
Anna Kubajak
 
NCE "Kubajak"
pl. F. Kulczyckiego 2
32-065 Krzeszowice
tel. 12 282 62 65
e-mail:nce@kubajak.pl
www.nce.kubajak.pl

XI edycja konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Historia i kultura Żydów polskich” oraz VII edycja konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów „Na wspólnej ziemi

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym Fundacja „Shalom” organizuje kolejną, jedenastą edycję konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Historia i kultura Żydów polskich” oraz siódmą edycję konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów „Na wspólnej ziemi.” Konkurs od początku swego istnienia organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz patronatem naukowym Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Żydowskiego Instytutu Historycznego. Współpracujemy także z Ministerstwem Edukacji Izraela, które gościło laureatów wszystkich dotychczasowych edycji konkursu wraz z nauczycielem podczas tygodniowego pobytu w Izraelu.

Dla laureatów oraz przygotowujących ich nauczycieli przewidujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dla laureatów – maturzystów staramy się o wolny wstęp na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Nasi laureaci już teraz mają zapewniony wstęp na Wydziały Filologii Polskiej oraz Historyczny UW, a także na Wydział Judaistyki w Instytucie Judaistyki UJ.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, których prace zostaną zakwalifikowane do finału uzyskują tytuł finalisty konkursu ogólnopolskiego oraz otrzymują cenne nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie i do zachęcenia młodzieży do zapoznania się z wieloetniczną historią zamieszkiwanego regionu.

Fundacja nadal przekazuje bezpłatnie do szkół i bibliotek publikację „Pamięć. Historia Żydów polskich przed, w czasie i po Zagładzie” pod red Feliksa Tycha. Zainteresowanych otrzymaniem tej publikacji prosimy o kontakt.

W załączeniu przesyłamy regulaminy konkursów oraz informujemy, iż wszelkich informacji dotyczących organizacji i tematyki konkursu udzielamy w biurze Fundacji „Shalom”, Pl. Grzybowski 12/16, 00-104 Warszawa, tel. (22) 620 30 36, 620 30 37, fax (22) 620 05 59; e-mail: shalom@shalom.org.pl

Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów „Na wspólnej ziemi.>>
Regulamin konkursu>>
Konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Historia i kultura Żydów polskich"
Regulamin konkursu>>

Z wyrazami szacunku,
Hanna Pałuba
Dyrektor Programowy Konkursu

Konkurs: Istnieję w sieci

„Istnieję w sieci – IV edycja”. Wyniki konkursu na najciekawszą stronę biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2013/2014.


14 kwietnia 2014 r. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą stronę internetową biblioteki szkolnej  „Istnieję w sieci – IV edycja” w roku szkolnym 2013/2014.

Celem  konkursu  było promowanie szkolnej biblioteki w Internecie, prezentacja działań biblioteki szkolnej, a szczególnie tych, które wpisywały się w Rok Bezpiecznej Szkoły,  pokazanie współpracy nauczyciela z uczniami, a przede wszystkim, popularyzacja stron WWW jako sposobu komunikowania się biblioteki szkolnej z czytelnikami.

Na konkurs wpłynęło 12 zgłoszeń ze wszystkich typów szkół. Komisja konkursowa  przyznała  równorzędne wyróżnienia w 4 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, zespół szkół.

Wyróżnione strony internetowe bibliotek szkolnych:

Szkoła Podstawowa
Biblioteka Gminnej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu     
Lidia Pesta, Anna Radwańska
http://bibliotekagspswierczyniec.blogspot.com/

Gimnazjum
Biblioteka Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej
Weronika Mruk-Kujawa, Janina Bienek
Wejście na stronę biblioteki przez stronę szkoły:
 http://www.gim11.com/

Szkoła Ponadgimnazjalna
Biblioteka Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach
Zyta Barczyk
http://www.biblioteka.zs2zory.pl/

Zespół Szkół

Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5  w Sosnowcu
Wiesława Iwańska, Szymon Wałowski
http://www.bibliotekazso5.sosnowiec.pl/


Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za  udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w następnym roku szkolnym.

Koordynatorzy konkursu:
Aldona Ferdyn
Beata Rutkowska
Iwona Müller
Izabela Bebek - Siennicka
Beata Milanowska
Justyna Błaszczyk

 

Wojewódzki konkurs wiedzy historycznej „August Hlond – salezjanin, biskup katowicki, prymas Polski”

Wydarzeniem wpisującym się w obchody 65. rocznicy śmierci kardynała Augusta Hlonda jest wojewódzki konkurs wiedzy historycznej „August Hlond – salezjanin, biskup katowicki, prymas Polski” skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.

Oficjalny honorowy patronat nad organizacją Roku Kardynała Augusta Hlonda objął JE Prymas Polski abp Józef Kowalczyk oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński. Współorganizatorami Roku Kardynała Augusta Hlonda są m.in. Kuria Metropolitalna Archidiecezji Katowickiej, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Miasto Mysłowice oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Kardynała A. Hlonda w Mysłowicach. Patronat medialny nad obchodami Roku Kardynała Augusta Hlonda objęli Gość Niedzielny, Niedziela oraz Radio e’M.

Do przeprowadzenia konkursu, którego organizatorem jest Województwo Śląskie zaangażowane zostały Regionalne Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku – Białej, Częstochowie, Katowicach i Rybniku. Za założenie i obsługę strony internetowej konkursu odpowiada Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku - Białej.

Regulamin konkursu, literatura na I i II etap oraz możliwość zgłoszenia szkoły i uczniów do konkursu udostępniona jest na stronie https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/konkurs-august-hlond-salezjanin-biskup-katowicki-prymas-polski/

Regulamin konkursu>>
Literatura na I i II etap>>

Z poważaniem

Dyrektor Regionalnego Ośrodka                    Współorganizator
Doskonalenia Nauczycieli „WOM”                   dr Paweł Matyszkiewicz
w Katowicach                                                 pm@womkat.edu.pl
Anna Zakrzewska – Zamora                           tel. 322583801
Katarzyna Łogwiniuk
Krajowy koordynator Międzynarodowego Konkursu Statystycznego 

Projekt Xperimania

Stowarzyszenie "Appe" zrzeszające producentów materiałów petrochemicznych oraz europejska organizacja edukacyjna "European Schoolnet". Zaprasza młodzież szkolną w wieku 10-20 lat do udziału w projekcie Xperimania. Wszelkie informacje – także w języku polskim – dostępne są na stronie internetowej http://www.xperimania.net/.

 

 

 

Województwo Śląskie


NOWOŚĆ!

STUDIA PODYPLOMOWE!

 więcej>>
 

Materiały

MATERIAŁY DO ANALIZY WYNIKÓW SPRAWDZIANU

więcej>>

Zapisy on-line


 

Druki zgłoszenia

Kursy kwalifikacyjne
Kursy doskonalące
Warsztaty komercyjne

Platforma Edukacyjna RODN "WOM"


Media o nas


WF z Klasą


Edukacja globalna


Globalizacja a edukacja globalna w szkole
 kurs blended learning

"METIS" Katowice
RODN "WOM" w Bielsku-Białej 

RODN "WOM" w Częstochowie

Projekt "e-Tutoring w wiejskiej szkole"
 

Żonkile 2015


Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna


Partnerzy
Moje finanse>>